Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що посол США в Україні Марі Йованович дала йому список людей, яких попросила "не переслідувати". Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Зи Хіл"

"На жаль, на першій зустрічі посол США в Києві дала мені список людей, яких ми не повинні переслідувати", – сказав Луценко.

Генпрокурор назвав це неприпустимим.

"Ніхто в цій країні, ні наш президент, ні наш парламент, ні наш посол не перешкодять мені виявляти, чи був злочин", – заявив він.

Однак, зауважимо, посольство США повідомляє, що його заяви не відповідають дійсності.

"Заяви генерального прокурора України не відповідають дійсності і мають на меті послабити репутацію посла Йованович", – йдеться у тексті.

І додається, що звинувачення на адресу представників США є корупцією.

"Такі атаки поглиблюють нашу рішучість допомогти Україні в досягненні перемоги у боротьбі з корупцією".

Також наголошується, що озвучування претензій у американських медіа не робить ці претензії правдивими.

"Щоб досягти успіху, Україна потребує відданих урядовців та сильних антикорупційних інституцій", – наголошується в тексті. 

Дипломати пояснили, що їхня країна неухильно дотримується взятих на себе зобов'язань, зокрема й фінансової підтримки необхідних для розвитку України змін у системі правосуддя, однак розподіляє кошти з огляду на потреби моменту. 

"У разі відсутності політичної волі, наприклад, з боку Генеральної прокуратури, ми виконуємо свою відповідальність перед платниками податків США і переміщуємо кошти допомоги туди, де вони можуть зробити позитивний результат", – пояснили в посольстві.

У світлі цих подій складається таке враження, що генпрокурор наприкінці своєї кар'єри, імовірно, намагається дискредитувати підтримку партнерів України у світі.

І це ще не все, Державний департамент США назвав заяву Луценка "відвертою вигадкою".

В американському відомстві додали, що наразі не допомагають ГПУ, але раніше намагалися "підтримати фундаментальну реформу сфери юстиції, в тому числі після Революції гідності 2014 року".

"Коли політична воля для справжніх реформ, проведених послідовними генеральними прокурорами, виявилася недостатньою, ми скористалися нашою відповідальністю перед американськими платниками податків і перенаправили допомогу більш продуктивним проектам", – заявили у Вашингтоні.