Джо Байден та Володимир Путін під час зустрічі обговорили, зокрема, питання України. Згодом під час пресконференції російський президент озвучив своє бачення цього аспекту розмови.

Розмова Байдена та Путіна не завершилася традиційною спільною пресконференцією. Від неї відмовився лідер США.

“Тема України зачіпалася, Байден згоден з тим, що в основі врегулювання ситуації на Донбасі повинні лежати Мінські угоди […] Тема вступу України в НАТО зачіпалася мазком”, – заявив Володимир Путін.

Крім того, на зустрічі президента Росії Володимира Путіна і президента США Джо Байдена домовилися про те, що країни повертають своїх послів до Москви і Вашингтона. Сторони посилять діалог на дипломатичному рівні.

“Що стосується повернення послів до місць своєї роботи до Москви, відповідно, американського посла, до Вашингтона – російського, ми домовилися про те, що це питання вирішене. Вони повертаються до місць своєї служби. Коли конкретно – це питання чисто технічного характеру”, – зазначив Путін.

За його словами, також домовилися, що МЗС Росії та американський Держдеп почнуть консультації щодо всього комплексу взаємодії на дипломатичному треку.

“Там є про що говорити, завалів накопичилося дуже багато”, – додав Путін.

Також США і Росія почнуть консультації з безпеки в кіберпросторі. Розв’язання цієї проблеми важливе як для Вашингтона, так і Москви.

“Ми вважаємо, що сфера кібербезпеки є надзвичайно важливою у світі взагалі. Для США, зокрема, і для Росії теж в такому ж обсязі”, – сказав Путін.

За його словами, на зустрічі з Байденом досягнута домовленість почати американо-російські консультації з безпеки в кіберпросторі.

Також президент Росії Володимир Путін дорікнув США у військових навчаннях біля кордонів Росії, які проходять зараз. Він каже, що РФ не проводить навчання біля Америки.

Путін шкодує, що США проводять навчання біля російських кордонів.

“Ми проводимо навчання на своїй території, так само, як Сполучені Штати проводять на своїй території багато навчань. Але ми не проводимо навчань, підтягуючи свою техніку і особовий склад до державних кордонів США. На жаль, наші американські партнери роблять це прямо зараз”, – заявив він.