Третій президент Віктор Ющенко вважає, що гасло "Бандити сидітимуть у тюрмах" мали реалізувати зокрема тодішня прем'єр Юлія Тимошенко і спікер Арсеній Яценюк. Про це він написав у Facebook.

"Є ще одна репліка, яка звучить досить часто: чому бандити не сидять у тюрмах? Я маю зустрічне запитання: скільки бандитів посадив Вацлав Гавел, чи Олександр Квасневський, чи Ангела Меркель?

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Усі, хто сьогодні уособлює найдемократичніші політичні рухи, були мною призначені на ті кафедри, які відповідали як за поточну правоохоронну діяльність, так і за майбутню правоохоронну реформу. Олександр Турчинов мав можливість реформувати Службу безпеки, а Юрій Луценко — Міністерство внутрішніх справ. Що заважало голові Верховної Ради Арсенієві Яценюку, спираючись на парламентську більшість і підтримку уряду Юлії Тимошенко, реалізувати будь-яку реформу?!" – йдеться у дописі.

"Якщо ми говоримо "бандитам – тюрми" – це значить, що президент здійснює політичний курс, який демонтує зловживання посадовими обов'язками на рівні міністрів, голів спецслужб і прокуратури, але не втручається в діяльність суду, прокуратури, міліції. Президент формує керівництво цих установ, щоб вони були вірні закону. Далі починається відповідальність міністра, генпрокурора, голови СБУ.

Якщо взяти як приклад реформу правоохоронної системи. У Грузії реформа патрульної служби поліції тривала кілька місяців. Що заважало провести подібну реформу в Україні, наприклад, у 2007-2008 роках? І це був більш як достатній термін, щоб принаймні розпочати реформу правоохоронних органів. Відповідь на питання, чому ці реформи не були започатковані, знаходилися не так на Банковій, як за зовсім іншими адресами на Грушевського", – заявив Ющенко.