Німецька канцлерка Ангела Меркель та американський президент Джо Байден оприлюднили текст угоди щодо “Північного потоку-2”. Крім України, невдоволення цим документом висловлюють як і в Євросоюзі, так і в самих США.

І, здається, це тільки початок. Таку думку висловив у відеоблозі “Теории заговора” на 24 каналі Олексій Печій.

“Угода – це тільки старт дуже гучної історії. Вийде з неї Україна переможцем чи переможеною – тепер залежить тільки від самої України”, – наголосив Печій.

За його словами, в угоді, як і очікувалося, є низка півзаходів, які для України означають зовсім не гарантії безпеки, а нездійсненні обіцянки.

“Крім закликів до Вашингтону, українська дипломатія сама повинна штурмувати зараз Євросоюз і Німеччину”, – наголосив журналіст.

Він відзначив, що перші кроки вже зробили – Україна ініціювала офіційні консультації з ЄС і Німеччиною.

Показовим є те, що одразу після оприлюднення тексту угоди, відбулася телефонна розмова між Меркель і Путіним. Під час неї останній заявив, що задоволений результатом.

“Ще б пак… І після такого дзвінка всі гарантії Україні виглядають як обіцянку, якому не обов’язково збуватися”, – додав Печій.

Після довгих дискусій Меркель та Байден досягли згоди щодо російського газопроводу “Північний потік-2”.

Відповідно до угоди, Німеччина гарантує Україні збереження транзиту газу після запуску трубопроводу.

Окрім цього, якщо Росія матиме намір використати енергію як зброю проти України, Німеччина ініціюватиме санкції проти держави-агресора.