Українські військові продовжують захищати нашу державу від російських загарбників. Частина Луганської області, де тримаються наші захисники, – стабільно важка, але контрольована.

Про це в ефірі 24 каналу розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він додав, що наші захисники тримають позиції й ніяких проривів немає.

За його словами, частину російських військ відтягнули для поповнення підрозділів або для перегрупувань. Зараз в бій більше кидають ЧВК, тобто приватну військову компанію.

Руські їх там взагалі не жаліють – скільки загине, стіки загине,– додав Сергій Гайдай.

“Бачимо, що певні позитивні результати мають наші артилеристи, які працюють на Західній зброї”, – зазначив голова Луганської ОВА.

Він пояснив, що вони свою справу зробили на 100%, адже накрили багато складів й розірвали майже всю логістичну інфраструктуру по підвозу боєкомплектів для російської артилерії.

Раніше, Сергій Гайдай також розповідав, що у Старобільському районі Луганщини росіяни примусово “мобілізовують” чоловіків, тому ті ховаються чи виїжджають під будь-яким приводом.

Про це розповів очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай у телеграмі.

Він зазначив, що для уникнення загальної мобілізації та негативних настроїв у РФ окупанти накопичують бойову силу в нетрадиційні способи.

“Примусова мобілізація триває, до прикладу, на Старобільщині. Чоловіки ховаються, дехто намагається під будь-яким приводом виїхати, але “квитки” на фронт місцеве населення отримує”, – зауважив Сергій Гайдай.

За його словами, більшість із чоловіків на Луганщині була впевнена, що силоміць їх не “мобілізують”.

“Але ж вони мають справу із росіянами, де не запитують про бажання і не дивляться на стан здоров’я – їм потрібна лише жива сила”, – наголосив очільник ОВА.

Він також зазначив, що віра в “асвабатітєлєй” була нетривалою в тих, хто залишався на Луганщині цілеспрямовано. Росіяни відсвяткували окупацію Луганщини, прирівняли її до перемоги у Другій світовій, але не вийшли на межу області.

“Проводять ротацію, залучаючи місцевих. Як це відбувається? Чоловіка запрошують на роботу, наприклад, до водоканалу, а через кілька днів він замість перших грошей отримує повістку. Його викликає “нова батьківщина”. За рахунок сєвєродончан і лисичан ворог намагається подолати спротив українських бійців, щоб завершити виконання хоча б якогось завдання. Очікуємо на чергове підсилення з їхнього боку”, – наголосив голова ОВА.

За словами Сергія Гайдая, окупанти не здатні воювати на рівних умовах або використати п’ятикратну перевагу. Росіяни мають успіхи, коли їхні сили переважають ЗСУ вдесятеро й дозволено знищувати великі міста.

Західні аналітики повідомляють, що російській армії не вдається відновити темпи наступу. Він може закінчитися без захоплення Слов’янська чи Бахмута.

Хоча раніше в Інституті вивчення війни повідомляли, що росія зосереджуватиме сили на напрямку Сіверська та Бахмута, що на Донеччині. Однак українські оборонці добре працюють у цій частині фронту. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник.

Разом з тим він нагадав, що для противника стратегічно дуже важливо вийти на адміністративні кордони Донеччини.

“Їхній фюрер сказав, що ці лінії розмежування мають бути взяті. Чи візьмуть? Сповнений стриманого оптимізму”, – сказав Черник.

Зараз же у трикутнику Слов’янськ – Сіверськ – Бахмут українці показують чудеса тактичної майстерності та вміння бити ворога,– додав він.

Тож сподіваємося, що цю стратегічну ініціативу закріплять та згодом розвинуть.