Кандидатка від Польської селянської партії (PSL) Малгожата Зих, яку знали з виборів,  попросила вибачення у президента РФ Владіміра Путіна за те, що назвала його воєнним злочинцем.

Про це повідомляє Polsat News.

Раніше Зих опублікувала в соціальних мережах заяву, в якій засудила дії Путіна, назвала їх злочином і таким чином виконала ультиматум голови партії, щоб потрапити у виборчий список.

Однак згодом стало відомо, що Малгожата Зих не буде балотуватися до Сенату ні від PSL, ні від іншої опозиційної сили, які між собою уклали виборчий сенатський пакт.

В суботу, 3 вересня, вона розмістила ще один пост у соцмережах, в якому заперечила, що президент РФ Владімір Путін є воєнним злочинцем і навіть перепросила в нього, що назвала його так у своїй попередній заяві.

«Не відповідає цінностям демократичної правової держави та християнським цінностям називати президента Росії Владіміра Путіна «воєнним злочинцем», оскільки досі немає вироку Міжнародного кримінального суду, перед яким він звинувачується у незаконному вивезенні дітей з окупованих територій України до Росії», – написала вона.

 

«Також не можна засуджувати іншу людину, бо це може зробити тільки Бог. Кожна людина, поки вона жива, має право на навернення і спасіння. Тому, щоб мати чисте сумління, я прошу вибачення у президента Росії Владіміра Путіна за те, що назвала його у своїй заяві від 30 серпня цього року «воєнним злочинцем», – додала вона.

Зазначимо, що Малгожата Зих балотувалася на виборах до польського Сенату у 2019 році за списком ультраправої партії «Конфедерація» й тісно співпрацювала з депутатом групи, відомим скандальними українофобськими заявами, Гжегожем Брауном.

Також журналісти дізналися, що у тому-таки 2019-му Зих була співорганізаторкою конференції «Стоп українізації Польщі».