Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський привідкрив занавісу і розповів про справжню ситуацію на фронті. Ситуація в районі проведення операції Сил оборони України залишається складною.

Противник, використовуючи перевагу у повітрі, ракетах та артилерійських боєприпасах намагається досягти своєї мети щодо виходу на адміністративний кордон Донецької області.

«Ворог продовжує ведення наступальних дій вдень і вночі, застосовуючи штурмові групи за підтримки бронетехніки. На окремих напрямках намагається вести штурмові дії в пішому порядку, хвилями, від взводу до роти, інколи батальйону.»

Ситуація стає особливо напруженою на Бахмутському напрямку, особливо в районах східніше Часового Яру та Кліщіївки; на Авдіївському напрямку – у районах Бердичів, Орлівки, Водяного, Первомайського; на Новопавлівському напрямку – в районі Новомихайлівки.

Найбільш гострі бої зараз відбуваються у районах Первомайського і Водяного, а також на сході від Часового Яру, де противник намагається прорвати оборону наших військ. Часів Яр залишається під нашим контролем, і всі спроби противника прорватися до цього населеного пункту закінчилися невдачею.

«На Лиманському, Оріхівському та Херсонському напрямках обстановка також залишається напруженою. Так, на Лиманському напрямку противник веде локальні наступальні дії в районах Білогорівки, Веселого; на Оріхівському – в районах Роботине та Вербового з метою відновлення втраченого положеня; на Херсонському – намагається витіснити наші війська з плацдарму на лівому березі ріки Дніпро в районі Кринки. Але успіху на цих напрямках не має. Водночас на Куп’янському та Лиманському напрямках ми маємо і певний тактичний успіх.»

Сили оборони продовжують стійко утримувати займані рубежі та позиції, виснажувати ворога та завдавати йому значних втрат в особовому складі, озброєнні та військовій техніці.

У свою чергу, аналітики Інституту вивчення війни повідомили у звіті, що російська окупаційна армія розпочала нову хвилю атак на Бахмутському напрямку, зосереджуючи свої зусилля в районі Часового Яру. Згідно з даними ISW, 5 квітня російські війська рухнули на північний схід від Бахмута, але офіційно підтверджених змін на лінії фронту у цьому районі не зафіксовано.

«Здається, російські війська активізували свої зусилля на захід від Бахмута, щоб захопити Часів Яр», — йдеться у повідомленні.

Командир українського батальйону, що діє на Бахмутському напрямку, повідомив, що російські війська розпочали нову хвилю наступів. За його словами, вони концентрують зусилля в районі Часового Яру та продовжують штурмувати Іванівське, намагаючись обійти українські позиції з флангу в Часовому Яру.

Також 5 квітня тривали позиційні бої в інших районах Бахмутського напрямку. Генеральний штаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Андріївки, Кліщіївки та Зеленопілля.

Пресофіцер оперативно-тактичного угруповання «Луганськ» Дмитро Запорожець розповів, що окупанти намагалися закріпитися у кількох будівлях, проте українські військові вибили їх звідти.

«Окупаційні війська неодноразово здійснювали штурми в напрямку Часового Яру. Перший з них в цьому напрямку почався вранці, приблизно о 5:30. Те, що росіяни знаходяться у самому місті, не відповідає дійсності. Були спроби зайти по дорозі О0506 до найближчих забудов піхотою противника. Ані техніка противника, ані жива сила не мала змоги закріпитись на підступах міста. Якщо брати розташування військ противника від каналу Сіверський Донець-Донбас до найближчого місця скупчення артилерії і сил противника, то це приблизно 3-3,5 км»», – заявив Запорожець.

Про Часів Яр розповів також командир батальйону ударних БПК «Ахіллес» 92-ї окремої штурмово-десантної бригади імені Івана Сірка Юрій Федоренко.

 

«Ситуація на напрямку складна. Батальйон ударних безпілотних авіаційних комплексів «АХІЛЛЕС» 92 ОШБр відбив черговий наступ російських військових в районі Часового Яру», — уточнив Федоренко.

За словами Федоренка, 5 березня підрозділ побив рекорд – за одну добу вщент знищено 10 одиниць російської техніки:

  • п’ять бойових машин десанту;
  • чотири бойові машини піхоти;
  • один Баггі;
  • трьох російських бійців поранили, двох — ліквідували.