Ситуація для російського контингенту, який залишається на правому березі Дніпра на Херсонщині, справді критична.

Звідти, окрім командування можуть перекидати і особовий склад російських окупантів.

Про це у коментарі ТСН сказав військовий експерт Олексій Мельник.

“Ситуація з російським контингентом, який опинився на правому березі Дніпра в районі Херсона насправді надзвичайно серйозна, критична. Це очевидно – для зовнішніх оглядачів та самих росіян. Сьогодні я зустрічав повідомлення в закордонних ЗМІ, що окрім командного складу, також йде перекидання тими можливостями, які ще залишилися, а й частини підрозділів, які встигли передислокувати в перші місяці війни на правий берег”, – пояснив військовий експерт.

Місто Херсон може бути звільнене від російських окупантів без боїв на вулицях обласного центру.

Супротивники можуть почати відступати від українського міста, розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі.

“…не факт, що звільнення Херсона буде пов’язане з боями в міських умовах. Можливо, противник просто почне здаватися чи відступати від Херсона”, – заявив експерт.

Мусієнко підкреслив, що захисники України точно готові до боїв в місті, але зараз “їхнє завдання – повністю знекровити шляхи, логістику, якими російські війська отримували підкріплення”, тобто створити умови, за яких ворог не зможе чинити опір.

“Фактично, угруповання російських військ потрапило у пастку. Їх спочатку заманили на південний берег Херсонської області, а потім почали відрізати їм шляхи постачання і логістичного забезпечення”, – додав він.

Спецпризначенець, офіцер ЗСУ, народний депутат VIII скликання Ігор Лапін спрогнозував долю російської армії на випадок, якщо захисники України повністю знищать логістичні сполучення на Півдні.

Лапін дав коментар для телеканалу “Еспресо”.

“Україна буде намагатися відрізати логістику російському угрупуванню шляхом знищення мостів. Після цього росіянам залишиться або здатися в полон, або навчитися плавати. Російський генералітет вже перебрався на лівий берег Дніпра. І це фактор, що деморалізує особовий склад армії РФ. Росіянам треба буде мати успіх в іншому місці. На Донецькому напрямку вони будуть продовжувати намагатися душити українських захисників”, – сказав Лапін.

Російські окупанти, ймовірно, не мають ресурсів для наступу в Херсонській області, тому що зараз вони намагаються йти вперед на Донбасі.

Таку думку висловив військовий експерт Павло Нарожний.

Ворожі обстріли на Херсонщині експерт називає “турбуючим вогнем”, який ведеться для відволікання уваги.

“Я не думаю, що у них зараз є ресурси, щоб йти в наступ конкретно в Херсонській області. Вони ведуть дії наступального характеру на Донбасі. Але в Херсонській області я такого не бачу, – каже Нарожний.

За його прогнозом, бої на правобережній частині Херсонської області завершаться на користь ЗСУ, окупанти потраплять в оточення. Він припускає, що українська армія не піде на штурм Херсона, чекатиме, поки окупанти здадуться.

“Це і є спеціальне оточення. Відрізають від ресурсів і чекають. Я думаю, що немає інших варіантів. 100%, що міста штурмувати не будуть. Якщо ми села не штурмуємо, а чекаємо, поки окупанти здадуться. Це буде те ж саме”, – пояснює він, пояснивши, що подібна тактика дозволить уникнути зайвих втрат у лавах ЗСУ і серед мирного населення.