Судно Військового-морського флоту Німеччини, плавуча база Werra, у лютому увійде в Чорне море у рамках постійної протимінної групи НАТО, в процесі походу корабель відвідає два болгарських порти – Бургас та Варну.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на подану у четвер, 31 січня, відповідь представника міністерства оборони ФРН на запит.

Також у відповіді зазначено, що цей похід був запланований давно.

«Розміщення інших кораблів ВМФ Німеччини в Чорному морі не передбачено», – заявив представник військового відомства.

Werra – плавуча база флоту, належить до допоміжних кораблів типу Elba розробки 1985 року. 

Всього до складу ВМС Німеччини входить шість таких кораблів. Завданнями корабля є забезпечення у відкритому морі морських ракетних і торпедних катерів та мінних тральщиків у зоні відповідальності національних Військово-Морських сил. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Плавбаза може виконувати ремонт, відновлення та діагностику техніки та зброї, забезпечення кораблів пально-мастильними матеріалами, продовольством, боєприпасами та спорядженням, а також при необхідності електроенергією. 

Плавуча база перевозить 450 тонн дизельного палива, 11 тонн машинного масла, 27 тонн продовольства, 150 тонн прісної води, 130 тонн боєприпасів і спорядження. На палубі може розміщуватися розвідувальний або протичовновий вертоліт NH90 або Sea King.

30 січня повідомлялося, що Німеччина готова вислати кораблі ВМС Бундесверу в Чорне море в рамках допомоги у вирішенні Керченської кризи.

Віддзначимо, що  за словами постійного представника України в НАТО Вадима Пристайка, наразі зросла інтенсивність заходів кораблів НАТО в Чорне море. 

Проте, в Чорному морі діє доктрина, яка встановлює кількість, тоннаж і час перебування там військових кораблів. Тож це обмежує кількість перебування кораблів НАТО в Чорному морі.

"Тому відбувається такий ротаційний принцип: одні увійшли, інші вийшли", – пояснив постпред України в Альянсі.

Щодо Азовського моря, то, за словами Пристайка, по-перше, через його невелику глибину для кораблів з військової осадкою захід у цю акваторію є навігаційно складним процесом, а по-друге, Росія заявила, що не надаватиме дозволи на захід у це море військових кораблів.

"Цей процес значно ускладнений, і я не бачу, чому б НАТО йшло на провокації. НАТО провокувати нікого не збирається, і Росію – в першу чергу", – зазначив Пристайко.