Звільнений з посади головнокомандувача Збройних сил України Руслан Хомчак замінить Михайла Коваля на посаді заступника секретаря РНБО Михайла Коваля.

Про це під час брифінгу повідомив прес-секретар президента Сергій Никифоров.

“Руслан Хомчак переходить на посаду першого заступника секретаря РНБО. Відповідно, з цієї посади йде чинний перший заступник Михайло Коваль”, – сказав він.

Як відомо, Михайло Коваль був призначений на посаду першого заступника секретаря РНБО 17 лютого 2015 року.

Тарас Чорновіл вважає, що, враховуючи нинішнє значення й статус РНБО, призначення Хомчака першим заступником секретаря цієї структури, ймовірно, не є пониженням у посаді. 

Ця посада або впливова, або проміжна для чергового кар’єрного стрибка. Чи не почав уже Володимир Зеленський готувати ґрунт для звільнення чинного голови РНБО Олексія Данілова та заміни його на Хомчака?”, – підсумував Чорновіл.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський звільнив Руслана Хомчака з посади головнокомандувача Збройних сил України через його конфлікт з Міністерством оборони.

Про це під час брифінгу повідомив прес-секретар президента Сергій Никифоров.

“Це рішення президента України. Володимир Зеленський не сумнівається у патріотизмі і вірності присязі, фаховості Руслана Хомчака, але президент хоче бачити синергію між Міністерством оборони та ЗСУ. Такої синергії ми, на жаль, не бачимо, а бачимо, навпаки, конфлікти”, – сказав Никифоров.

Водночас, на офіційному сайті президента наголошується, що це рішення є продовженням розпочатих кадрових змін у Міністерстві оборони України та в секторі безпеки.

“Володимир Зеленський вважає безумовним пріоритетом здатність керівників усіх рівнів на сто відсотків виконувати завдання, необхідні для захисту України від збройної агресії. Сфера оборони має функціонувати стабільно, скоординовано, з чіткою перспективою та без непорозумінь між керівниками”, – йдеться на сайті президента.

Також Володимир Зеленський натякнув, що у випадку продовження тенденції непорозумінь, це звільнення не буде останнім.

“Слід активізувати роботу як у Міністерстві оборони, так і в Збройних силах. Ротації чи заміна керівників не мають розглядатися як щось надзвичайне. Якщо є потреба змінити керівний погляд на конкретному напрямку, це потрібно робити”, – сказав Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський висловив очікування, що на всіх рівнях у Збройних силах, Міністерстві оборони та в структурах сектору безпеки буде налагоджена взаємодія, яка допоможе не припускатися помилок і дасть змогу підвищити ефективність захисту України.

“Від того, як побудовані відносини між керівниками, залежить виконання майже всіх завдань – від підготовки державного оборонного замовлення до конкретної роботи з нашими військовими на передовій, їхнього забезпечення. Очікую від керівництва Міністерства оборони та Збройних сил якіснішої взаємодії та чіткішого окреслення перспектив для кожного українського військового – як на професійному, так і на соціальному рівні”, – підсумував президент.