Представники міноборони російської федерації похвалилися, що 4 березня окупанти використали систему ТОС-1А “Солнцепек”. Використання цієї системи заборонено міжнародними правилами ведення війни та суперечить усім воєнним звичаям.

Міноборони Росії визнало, що застосовує на території України систему залпового вогню ТОС-1. ТОС-1, яка більш відома як “Буратіно”, це російська важка вогнеметна система залпового вогню калібру 220-мм на базі танка Т-72. Веде вогонь запалювальними або термобаричними боєприпасами. Схоже, що правил війни для росії не існує, вони використовували цю зброю у всіх війнах, що вели від часу розпаду СРСР, зокрема у війнах в Афганістані, Іраку, Сирії, другій чеченській війні й ось тепер ця система працює проти українських військових та цивільного населення.

Вчора, 9 березня, російський телеканал Звезда, інформаційне наповнення якого контролюється російським оборонним відомством, заявив, що ще 4 березня в бою в Чернігівській області артилерист-окупант Сергій Губарєв застосував систему ТОС-1А.

ТОС-1А – це модифікація російської важкої вогнеметної системи залпового вогню ТОС-1 Буратіно.

Міністерство оборони Британії зауважило, що на ТОС-1А снаряди містять термобаричні боєголовки, такі боєголовки вибухають у два етапи. Спочатку під час вибуху боєголовка викидає запальну суміш, схоже до дії аерозолю, далі вибухає інша частина, яка власне й підриває розпилений навколо аерозоль. Така схема дії має значно потужнішу вибухову хвилю і відповідно силу ураження.

Згідно з міжнародною конвенцією про ведення війни, такі термобаричні боєприпаси заборонено застосовувати проти ворога, якщо вони можуть вразити цивільне населення. Крім того, термобаричні боєприпаси заборонено використовувати проти військових, якщо отримана вигода не виправдовує їхнє застосування. Тож вислів “мета виправдовує засоби” – не працює.

Випадок використання забороненої зброї зафіксований 6 березня. Загарбники застосування ТОС-1 Буратіно поблизу Козельця Чернігівської області.

Оскільки росія не має чести та гідности й всі закони війни їй нецікаві, окупанти можуть готувати для застосування хімічну зброю. Про це повідомляє The Guardian.

США та Великобританія заявили про своє занепокоєння власне після того, як в середу офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова оголосила, що у Росії є документи, які свідчать про те, що США нібито підтримували програму біологічної зброї в Україні, пов’язану з чумою, холерою і сибірською виразкою. Та США й Україна заперечили цей наклеп.

Та росія не спиняється, абсурдну заяву Захарової повторив і офіційний представник Міністерства оборони рф Ігор Конашенков.

“Вночі 9 березня в населений пункт Золочів на північний захід від Харкова українськими націоналістами завезено близько 80 тонн аміаку. За словами жителів, які залишили Золочів, “націоналісти” вчать їх як правильно діяти у разі хімічної атаки. Все це свідчить про підготовку провокації з використанням отруйних речовин для звинувачення Росії нібито у застосування хімічної зброї”, – сказав Конашенков.

Москва вже продемонструвала свою цинічність та ницість обстрілами пологового центру та дитячого будинку у Маріуполі 9 березня. Є інформація, що росія можливо готує собі ґрунт, звісно ж у вигляді дезінформаційної кампанії, аби застосувати хімічну зброю на території України, як це було під час війни в Сирії.

“Тепер, коли Росія зробила ці неправдиві заяви, а Китай, мабуть, підтримав цю пропаганду, ми всі повинні бути напоготові, щоби Росія, можливо, не застосувала хімічну або біологічну зброю в Україні або організувала операцію під фейковим прапором з його використанням”, – написала в Twitter представниця Білого дому Джен Псакі.

Зауважbмо, за останні два тижні офіційні особи США та Британії неодноразово попереджали, що дії, які завдають серйозних пошкоджень людським тілам через розривні вибухи, цілком можливі зі сторони росії.