Щоб зменшити інтенсивність ракетного терору РФ, було б добре бити по військових аеродромах Росії, але на те є причини, якщо ЗСУ цього не роблять, повідомив Олег Жданов. Військовий експерт пояснив, що є два фактори, що стримують ЗСУ не завдають ударів по військових аеродромах РФ.

Полковник запасу ЗСУ розповів, наскільки було б ефективно бомбардувати аеродроми ворога і пояснив, чому ми цього не робимо.

«Вони відремонтують злітно-посадкові смуги (заллють бетоном, зашліфують) і будуть експлуатувати. Справа ще в тому, що у нас немає таких засобів, з такою дальністю, які могли б пошкодити злітно-посадкову смугу. Якщо Ізраїль має важкі ракети класу повітря — Земля, так вони ці ракети використовують. Так що немає поки у нас засобів, якими можна було б пошкодити злітну смугу.Ми можемо атакувати дронами: вони можуть атакувати літаки і пошкоджувати наземні служби аеродромів (локатори, станції радіолокації, вежі управління польотами)» , — наголосив Олег Жданов.

Але попри те що смуги ми поки атакувати не можемо через недостатність ресурсів, ЗСУ наносять удари безпосередньо по бортах.

Нагадаємо, раніше ледве не щодня на території Росії лунали вибухи, саме на аеродромах.

В серпні під приціл потрапив військовий аеродром в Сольцях (Новгородська область) південніше Петербургу.Він розташований за 650 км від українського кордону. За даними міноборони Росії, аеродром атакував безпілотник коптерного типу. Тобто такий, що, на відміну від БПЛА літакового типу, рухається за рахунок обертання гвинтів, а не аеродинамічних властивостей крил.

Вважається, що коптери летять на значно меншу відстань, з меншою швидкістю і несуть не надто великий вантаж.

«Внаслідок теракту на території аеродрому виникло загоряння на стоянці літаків, яке було оперативно ліквідовано пожежними розрахунками. Пошкодження отримав один літак, постраждалих внаслідок терористичного акту немає», — відзвітувало російське оборонне відомство.

Згодом в соцмережах з’явились зображення пошкодженого літака. Ним виявився флагманський російський бомбардувальник дальньої дії. На зображеннях, опублікованих у соціальних мережах, видно, як Туполєв Ту-22 горить на авіабазі Сольці. За останні місяці Київ запустив десятки безпілотних літальних апаратів, щоб атакувати Москву і інші російські міста.

Відзначимо, Ту-22 — це надзвуковий бомбардувальник із поворотним крилом часів холодної війни, який в НАТО отримав кодову назву Backfire. Він широко використовувався для ракетних ударів по українських містах.

Сучасні версії, такі як Ту-22М3, можуть розвивати швидкість 2 Маха (2300 км/год або 1430 миль/год) і можуть перевозити до 24 000 кг озброєння, включаючи бомби та самонавідні ракети.

Згодом представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов заявив, що під час удару по базі в Сольцях окрім знищення одного бомбардувальника Ту-22М3 вдалось ще два пошкодити.

Також Юсов стверджує, що інцидент на аеродромі в Новгородській області відбувся в момент підготовки до бойового вильоту. Про це свідчить наявність трапу для екіпажу біля літака, а також яскравий вибух, що означає заправку баків бомбардувальника.

В серпні ще один потужний удар припав на авіабазу «Шайковка» в Калузькій області. Він розташований за 200 км від українського кордону. Там також базуються стратегічні літаки Ту-22МЗ, якими РФ регулярно завдає ударів по українських містах.

Головне управління розвідки Міноборони України 21 серпня підтвердило атаку дрона на авіабазу в Шайковці. Речник ГУР Андрій Юсов заявив, що пошкодили щонайменше один російський літак.

«Як і в більшості випадків, російський режим намагається приховати справжні обсяги втрат та пошкоджень», – сказав він.

Попри те, що Україна не має великої наявності ракет, ЗСУ продовжуватимуть проводити спецоперації на російських аеродромах, щоб хоч якось знищувати арсенал країни-агресорки.