У ЗМІ з’явилась інформація, нібито міністра внутрішніх справ Арсена Авакова можуть звільнити, а на його місце призначити Олексія Данілова. Тему звільнення очільника МВС підіймають регулярно й з різних причин, однак поки цього не відбулось, пише 24 канал.

Однак вічних міністрів не буває, тому заміна очільник Міністерства внутрішніх справ колись безумовно відбудеться. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко.

Він наголосив, що у владі є люди, які хочуть “позбутись” і Олексія Данілова з посади секретаря Ради нацбезпеки та оборони, і Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ України. Вони “зондують ґрунт”, аби зрозуміти, як реагують українці.

«Сценарій заміни на Данілова мені здається таким, який відповідає інтересам тих людей, які хочуть одночасно позбутись і Данілова, і Авакова», – підкреслив політолог.

За словами Фесенка, звільнити Авакова буде вкрай важко. Це має бути рішення Кабміну, а потім Верховної Ради. Водночас керівник Кабміну зараз лояльний до президента Володимира Зеленського.

На думку політолога, Данілова можуть спробувати номінувати на посаду глави МВС, однак чи знайдуться голоси – це питання відкрите. Крім того, він втратить вплив, який має наразі. Такий сценарій не вигідний ні Данілову, ні Авакову. Данілов потрібний як керівник апарату РНБО”, – зауважив Фесенко.

За словами політолога, у 2021 році зросла вага не лише Ради нацбезпеки і оборони, а й самого Данілова. Рішення ухвалюватиме президент, тому, можливо секретаря РНБО не хоче вступати з ним у дисонанс й не каже категоричне “ні”, щодо можливого призначення на посаду очільника МВС.

Для Данілова це ризик. Мені здається, він не в захваті такої посади, йому комфортно на його чинній посаді,
– заявив Фесенко.

Він припустив, що якщо його переставити на іншу, чужу посаду, де він немає такого впливу і “своїх” людей, то йому безумовно треба буде час на адаптацію. Крім того, невідомо, як його сприйме відомство.

Зазначимо, що Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив, що на цьому тижні РНБО планує провести виїзне засідання. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”, який цитує Данілова.

“На цю п’ятницю Зеленський прийняв рішення про проведення Ради національної безпеки і оборони, воно буде проведено в одному з обласних центрів. Де саме це буде відбуватися, це буде ясно завтра”.

Данілов розповів, що порядок денний вже є і будуть “розглядатися питання національної безпеки, питання, які стосуються надр, питання санкцій політики”.

Відповідаючи на питання про те, коли РНБО буде готова оголосити список олігархів, він сказав: “Давайте дочекаємося засідання в п’ятницю, я думаю, що ви почуєте певні новини з цього приводу”.