Президент Білорусі, Олександр Лукашенко сказав, що «настане крах», якщо війна не завершиться до 2024 року і звісно ж на його думку має здатися саме Україна та підіграти Путіну. Але з’ясувалось, що цей меседж прозвучав не просто аби підіграти Путіну та спровокувати Зеленського на дзвінок в країну-агресорку.

Заступник керівника Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі та керівник Народного антикризового управління Павло Латушко розповів українському каналу про три основні цілі активізації теми перемовин.

У 2024 році в Росії та Білорусі повинні відбутися вибори. У Білорусі – це єдиний день призначення депутатів усіх рівнів. Лукашенко вже погодив списки й зрозуміло, кого «оберуть» в парламент.

У країні-агресорці – це переобрання Путіна на посаду президента Росії. Лукашенко та Путін зацікавлені, щоб у цей момент настало перемир’я.

По-перше, їх хвилює можливість того, що Україна перед або під час виборів здійснить значні дії на лінії фронту, що може вплинути на виборчу ситуацію в межах Росії.

Олександр Лукашенко постійно пропагує ідею необхідності проведення переговорів і навіть звертається до Володимира Зеленського, який, як він стверджує, це розуміє.

По-друге, вони хочуть створити ефект «Росія та Білорусь завжди за мир, це Захід поганий і він підбурює Україну не сідати за стіл переговорів». Путін та Лукашенко насичують росіян та білорусів пропагандою, і, на жаль, це діє на певну кількість людей.

По-третє, вони хочуть демотивувати українців. Постійні розмови про мир та перемовини направлені на те, щоб в українців було менше мотивації боротися за свою землю та батьківщину, – зазначив Латушко.