Мобілізовані в «ДНР» звернулися до Володимира Путін із небажання воювати.

«Мобілізаційний резерв» із «ДНР» з 1-ї роти 113-го полку записав відеозвернення до російського диктатора Володимира Путіна, щоб вони більше не воювали, а самих військових відправили додому.

Нещодавно Мережа поповнилася відео, в якому мобілізовані з так званої «ДНР» вимагають від Путіна, а водночас і від російського командування, дати змогу припинити бойові дії й повернутися додому. Вони звернулися також і до полковника КДБ, який у грудні 1989 року зміг відстояти права своїх підопічних.

Проте ті події були радше винятком із правил, аніж загальним положенням. Саме тому їх назвали «паралічем влади», що зараз і спостерігається в «ДНР», інформує «Корупція Інфо».

Під час проведення  так званої «спецоперації в Донбасі» мобілізовані були на лінії зіткнення в Херсонській області. За їхніми словами, їм не було що їсти та в що одягатися в період холоду.

Також, мобілізовані заявили, що не проходили ніякої медичної комісії, коли їх відправляли на проведення «спецоперації». Воюють вони давно, однак багато «бійців» хворіють, а деякі хвороби перейшли в хронічні. Серед мобілізованих багато опікунів, багатодітних батьків і навіть психічно нездорові люди.

Вони вимагають не кидати їх у бій на штурм того чи іншого населеного пункту, оскільки не навчені військової справи. А після цього кожен із військових на відео розповів про свої проблеми. У Мережі люди пропонують їм не звертатися до Путіна, оскільки це нічого не дасть, а одразу здатися ЗСУ. Це збереже їм життя.

Слід наголосити, що сотні російських солдатів втекли від бойових дій в Україні або відмовилися брати в них участь на ранніх етапах повномасштабної війни. Військові аналітики кажуть, що їх було набагато більше. 

Зазначається, що росія зазнала великих втрат у живій силі та техніці під час війни, а дезертирство та непокора серед солдатів, військовослужбовців МВС та нацгвардії рф посилюють проблему. За словами військових аналітиків, росіян, які дезертирували або відмовилися воювати, було набагато більше, ніж сотні.

Експерти з оборони зазначили, що дезертирство призводить до безвиході в російській владі щодо того, як покарати тих, хто відмовляється служити, аби не привернути до цього більше уваги. У російських військ бракує живої сили, тож вони шукають новобранців, аби переломити ситуацію в Україні.

Покарання поки що здебільшого обмежувалися офіційним звільненням зі служби. Як зазначає WSJ, оскільки росія не оголошувала війну Україні, мало законних підстав для притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто відмовляється служити за кордоном.