Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок чітко заявила, що хотіла б перемоги України у жорстокій війні, яку проти неї веде Росія.

Про це вона сказала в ефірі ZDF.

Бербок запитали про обережніше формулювання канцлера Олафа Шольца про те, що Росія не повинна виграти війну.

“Я говорю, що те, що говорить канцлер, правда”, – сказала вона.

“Звичайно, Росія має не виграти цю війну, а стратегічно її програти. Росія порушує міжнародне право. Вони хочуть зруйнувати мир в Україні. Тому Україна за жодних умов не повинна програти – це означає: Україна має перемогти”.

Опозиційний Християнсько-демократичний союз був незадоволений через вибір слів Шольца у Бундестазі у середу. Лідер фракції ХДС Фрідріх Мерц розкритикував, що Шольц не сказав просто: “Україна має виграти цю війну”.

Під час дебатів Шольц знову висловив обережність щодо зовнішньополітичних цілей Німеччини у війні. Мета федерального уряду полягає в тому, щоб президент Росії “не виграв” загарбницьку війну, яку він розпочав проти України, сказав він.

“Наша мета – щоб Україна змогла захиститися та була успішною”, – додав він.

Раніше в середу канцлер Олаф Шольц пообіцяв поставити Україні сучасну систему протиповітряної оборони IRIS-T SLM та сучасний радар, який виявлятиме ворожі гаубиці, міномети та реактивну артилерію.

За його словами, ця система ППО здатна захистити «ціле місто» від повітряних ударів.

ППО наземного базування IRIS-T використовують модифіковані ракети «повітря-повітря». Вони існують у двох модифікаціях – малого (SLS) та середнього (SLM) радіусу дії.

Втім офіційно, наразі невідомо, які саме системи та скільки їх буде надано Україні.

Зазначимо:

Заява Олафа Шольца з’явилася через кілька годин після того, як президент США Джо Байден заявив, що Вашингтон надасть Україні передові ракетні системи Himars, які зможуть точно вражати цілі на відстані до 80 кілометрів.