У Національній гвардії України заявили, що за минулу добу солдати російської армії зробили чергову спробу штурму по позиціях українських захисників в районі Авдіївки Донецької області. Проте зазнали краху.

У повідомленні йдеться, що бійці Нацгвардії швидко зреагували та двома влучаннями міномета зупинили просування російської штурмової групи.

Бійці ЗСУ розповіли, що за допомогою тепловізійного дрона, на фронті, були помічені окупанти, які просувалися до позицій наших військових.

«Координати були одразу передані бійцям Львівського підрозділу Нацгвардії. Мінус 18 штурмовиків ворога в скарбничку нашої перемоги», — зазначили в НГУ.

Зазначимо, що на Авдіївському напрямку ситуація дуже важка, бої йдуть регулярно. Рашисти збільшили кількість штурмів після негоди, і стали знову використовувати артилерійські обстріли і удари за допомогою авіації на поле бою.

Відомо, що становище українських бійців в Авдіївці погіршується з кожним днем, єдина ділянка із позитивною динамікою – на лівобережжі Херсонської області. Про ситуацію на різних напрямах та про те, чи далеко до переломного моменту на Півдні.

Як підкреслив речник Оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Штупун, російські загарбники в одну з атак кинули одразу дві механізовані колони. Проте потерпіли розгром. З півтора десятка одиниць бронетехніки знищено близько 80%.

За його словами, втрати окупантів різко зросли. Раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний казав, що за місяць із 10 жовтня вони становили близько 10 000 осіб. Втрати за листопад 2023-го вже називають рекордними, вищими за ті, які фіксувалися в боях за Бахмут. Якщо у березні Росія втрачала в середньому по 776 осіб на день, то зараз – по 930.

Крім того, Британська розвідка підтверджує: рекордні втрати російської армії пов’язані із наступом на Авдіївку. Останні шість тижнів спостерігається найвищий показник за всю війну. Ще одна паралель із Бахмутом – масштаб руйнувань. Хоча за словами начальника місцевої військової адміністрації Віталія Барабаша, у цьому контексті Авдіївка виглядає набагато гірше за місто-фортецю.

«На жаль, Авдіївка за своїм виглядом наближається до Мар’їнки. Нагадаю, Мар’їнка – це населений пункт, який у принципі вже не існує. Він стертий до фундаменту. Жодної вцілілої будівлі чи напібудівлі там немає. Авдіївка наближається до цього», – зазначив він.

Щодня росіяни б’ють по місту зі ствольної артилерії, завдають десятки авіабомбових ударів. Сили оборони роблять все можливе для стримування, але у ворога щонайменше п’ятикратна перевага в особовому складі та значна перевага в техніці, йдеться у звітах аналітиків DeepState.

На північ від Авдіївки противник із частковим успіхом штурмує район Новокалинового. Авангард дійшов до західних околиць села Степове, але стабілізаційні заходи українських військ виправили ситуацію.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко також прокоментував цю ситуацію.

«Розмістившись у «промці», вони будуть, м’яко кажучи, як на долоні. Не виключаю, що ми триматимемо їх на цій долоні, щоб планомірно знищувати сили, які прориватимуться в забудову. Питання в іншому: чи можна називати це падінням «промки» чи це пастка для того, щоб росіяни розмістилися на ній і «терпіли» далі», — каже він.

З урахуванням інтенсивності наступальних дій та втрат перед окупантами стоїть завдання якнайшвидше захопити Авдіївку, навіть ціної інших напрямків на Сході, упевнений керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Сумніваюся, що у них вийде це найближчим часом. Чи стоїть завдання взяти місто до президентських виборів у Росії? Для підняття духу «побєдобесія» вони готові використати все, навіть якщо візьмуть лише три ліхтарні стовпи. Ми пам’ятаємо, що раніше противник не впорався з жодним дедлайном», — резюмував він.

На його думку, події на південній промзоні можуть розвиватися швидко та непередбачено. Тут ще з часів АТО збудовано потужний укріпрайон, який понад півтора року з початку повномасштабної агресії успішно захищав місто. Наразі противник «розібрав» його артилерією, за промзоною відкривається приватний сектор, але не факт, що найближчим часом розпочнуться вуличні бої в Авдіївці.