Стало відомо, що з Олешок та Голої Пристані виїхали майже всі окупаційні служби й відбувається постійна ротація військових РФ. Не виключено, що окупанти просто тікають з цього напрямку, бо розуміють, що здолати ЗСУ їм там не по зубах.

Про це повідомила головна редакторка херсонського видання Євгенія Вірлич.

«Населені пункти Олешки та Гола Пристань — тема табу для окупантів. Ці два міста розташовані дуже близько до Дніпра й дуже сильно постраждали від підтоплення внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС. Останнім часом окупанти дуже мало пишуть й надають інформації про Олешки та Голу Пристань, оскільки їм немає чого писати», — розповіла Вірлич.

За словами журналістки, окупанти посилюють тиск на місцеве населення на ТОТ.

«В Олешках та Голій Пристані залишилось дуже мало людей. До прикладу, дуже відоме соляне озеро в Голій Пристані давно вже не соляне. Там сьогодні вже прісна вода. Окупанти продовжують тиснути й переслідувати місцеве населення. Поза тим, з Олешок та Голої Пристані виїхали майже всі окупаційні служби. В цих містах постійно проходять ротації військових РФ. З цих населених пунктів постійно обстрілюють правобережжя Дніпра», — додала вона.

Варто також додати, що ворожі війська вже давно проводять ротації підрозділів на півдні та зміщують напрямки штурмових дій на схід. Адже розуміють, що на цьому напрямку у них жодних шансів.

Про це сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

«Ми бачимо, що вони проводять потужні ротації. Це означає, що у них не все добре і спокійно в їхньому війську. І це ми знаємо через те, що результати нашої протидії їхнім штурмовим діям призводять до великих втрати у них в підрозділах», — сказала Наталя Гуменюк.

В той же час, додає Гуменюк, українські партизани в тимчасово окупованому Джанкої зафіксували переміщення російської військової техніки, боєприпасів, особового складу. Ротація підрозділів, пошуки нових місць дислокації для ворога на тимчасово окупованій території України — це вже їхній спосіб життя.

“Ми досить часто фіксуємо ці моменти в житті російських військових, і говорили про те, що ротація підрозділів, пошуки нових місць дислокації для ворога на тимчасово окупованій території України — це вже спосіб життя. Вони розуміють, що ми добре знаємо свої території, хоча вони вже дуже багато часу окуповані, і розуміємо, де там можуть розташовуватися ворожі об’єкти. Прорахувати ймовірність розташування військового об’єкта, спираючись на дані руху опору, партизан, досить просто”, — сказала Гуменюк.

Водночас вона наголосила, що завдання Сил оборони України — забезпечити відсутність там цивільних людей для того, щоб здійснити безпосередньо ураження російського військового об’єкта.

“Однак не все так швидко і просто, як переказати цю послідовність дій. У даному випадку ми ретельно відстежуємо переміщення резервів ворога, бо розуміємо, що мілітарний хаб у Криму, який вони створили, — це потенційний ресурс для поповнення сил угруповання військ “Днепр”, яке перебуває наразі на лівобережній тимчасово окупованій частині України”, — резюмувала Гуменюк.

Вона також доповнила, що з цієї ж причини ускладнене відпрацювання українських військових по ворожих системах “Бастіон” у Криму.

“Окупанти намагаються, прикриваючись людьми, наносити удари з тим, щоб наша відповідь не могла бути результативною. Ми не можемо вдарити в райони, де перебувають мирні громадяни тимчасово окупованих територій України”, — сказала речниця.