Президент України Володимир Зеленський, в інтерв’ю BBC News, подякував Палаті представників Конгресу США за схвалення нового пакету військової допомоги Україні на суму 61 млрд доларів після кількох місяців затримок. За його словами, ця допомога може врятувати тисячі життів. Окрім того, це дозволить Україні не піддаватись на умови РФ на переговорах а просувати ідею справедливого миру.

«Майбутнє країни нерідко вирішується політиками, але те, що існування нації залежить від голосування за 8000 км від неї, робить ситуацію незвичайною».

За словами глави держави, для України шестимісячне очікування цього пакету військової допомоги було таким же дорогим, як і розчаровуючим.

«У той час, коли Київ страждає від нестачі озброєнь, цей пакет особливо важливий — постачання американської зброї дозволить українським військам досягти більшого, ніж просто триматися. Але це означає рішення всіх проблем», — заявив Зеленський.

Крім того, зазначимо, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк зробив заяву щодо переговорів з РФ на фоні рішення Палати представників Конгресу США про виделення допомоги Україні на понад 60 млрд доларів.

Про це він повідомив у себе в Telegram.

«Ніхто не домовлятиметься з Росією на умовах Росії. Війна має закінчитися лише безумовним покаранням агресора», — констатував він.

Водночас радник поінформував, що насправді означає рішення Палати представників Конгресу США щодо законопроекту про допомогу Україні на понад 60 млрд доларів.

«Істотно збільшена військова допомога Україні сьогодні — це про деескалацію, відновлення права, повернення миру до передбачуваного майбутнього, гарантоване підсумкове покарання злочинців, руйнування монструозної репутації РФ, демілітаризацію безумовного агресора і скорочення присутності РФ на глобальних ринках, яке справляє розкладницький вплив на цілі регіони»,- зауважив він.