Згідно з новим аналізом, російські збройні сили зіткнулися зі складнощами у своєму наступі в Донецькій області, досягнувши лише «повільного прогресу» навколо стратегічного міста Часов Яр на сході України. Цей населений пункт відіграє ключову роль оборонної лінії Києва на сході України і став головною метою Москви.

Незважаючи на заяву американської влади про плани оперативного відправлення вже підготовленої військової допомоги Україні, Москва може «скористатися обмеженим часом до прибуття нової американської допомоги», щоб посилити свої атаки на фронті.

Російських окупантів насамперед цікавить Часов Яр, який є ключовим у оборонній лінії Києва на сході України та став головною метою для Москви.

Згідно з інформацією з американського журналу Newsweek, можливе захоплення міста дозволить Росії нападати на стратегічно важливі міста-фортеці в Україні.

Міста-фортеці – це сукупність населених пунктів на захід від лінії фронту на підконтрольній Україні території, включаючи Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку. Міста розташовані на відстані від 7 до 18 миль від лінії фронту.

Теоретичне захоплення Часового Яру також може допомогти Росії відрізати Костянтинівку від лінії фронту на відстані близько 12 кілометрів, що поставить під загрозу «хребет оборони України» на Донеччині, підтверджують експерти. Українські військові попередили, що Росія переміститься з Часового Яру до Краматорська та Слов’янська.

Часів Яр «сильно захищений» і розташований на височини, вказав напередодні уряд Великобританії. «Російські наземні сили досягли лише повільного прогресу в цьому районі».

У неділю українські військові заявили, що за останні 24 години російські війська здійснили 28 атак у районі Бахмута, у тому числі в районі Івановського, на південний схід від Часового Яру.

Росія переважно спрямовує свої зусилля на просування на захід від Донецька, повільно, але стійко просуваючись на схід регіону, в той час як одночасно підтримує менш активні бої на інших ділянках лінії фронту.

Також зазначимо, що українські чиновники стверджують, що Росія готується до літнього наступу, який може розпочатися вже наприкінці наступного місяця. Київ також наголошує, що його здатність впоратися з новим наступом залежатиме від постачання західної військової допомоги.

У суботу Палата представників Конгресу США схвалила виділення понад 60 мільярдів доларів на допомогу Україні, яка вже кілька місяців не може бути надана через політичні розбіжності.

За оцінками ISW у суботу, для того, щоб допомога прибула на поле бою і почала приносити користь, будуть потрібні тижні, а за цей час Україна, швидше за все, втратить ще більше позицій для Росії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США хочуть відправити в Україну додаткових військових радників, оскільки війна набирає обертів.

Про це пише Politico, посилаючись на заяву Пентагону.

Представник цього американського оборонного відомства генерал-майор Мет Райдер наголосив, що не йдеться про участь радників у боях на українських фронтах. Їхнє завдання полягатиме в тому, щоб консультувати та підтримувати владу та Сили оборони України.

«Зараз ми розглядаємо можливість надсилання додаткових радників для посилення Управління оборонної співпраці при посольстві Сполучених Штатів у Києві», — заявив генерал-майор.

Яку кількість радників може бути відправлено до України, Райдер відмовився озвучити з міркувань безпеки. Однак, згідно з чутками, їхня кількість може досягти 60 осіб.

«Чотири джерела, знайомі з планами, повідомили анонімно, що додаткові сили відповідатимуть за логістику та нагляд за використанням озброєння, яке США постачають Україні», — йдеться у статті.

Ще одне джерело повідомило, що до функцій радників також входитиме допомога Україні в обслуговуванні озброєння.