Спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер зробив заяву відносно другого туру президентських виборів в Україні.

Так, Волкер написав у своєму Twitter, що американська влада не підтримує будь-кого з кандидатів у президенти України.

США не підтримують жодного окремого кандидата. Ми підтримуємо принципи і працюватимемо з тим, кого обере український народ, – наголосив спецпредставник Держдепартаменту США.

Зазначимо, що раніше Волкер заявляв: Хто б не став новим президентом України, Росія продовжить тестувати на цій людині інструменти своєї гібридної війни.

Такий висновок він зробив, аналізуючи поведінку Росії до сих пір. Про це Волкер розповів в інтерв’ю американському PBS News.

Ґрунтуючись на поведінці РФ досі, можна припустити, що вона продовжить тестувати будь-кого, хто стане президентом України. Росія зробила вторгнення. Вона захопила територію. Вона підтримує продовження бойових дій. У наявності різні види пропаганди: RT, Sputnik, кібернапади. Всі інструменти гібридної в Україні,– сказав він.

Додамо, згідно з позицією Волкера, перший тур виборів президента України на Заході назвали демократичним.

"Не дивлячись на те, що можуть бути окремі проблеми, в цілому все вказує на те, що це – демократичні вибори", – заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України.

"З іншого боку, щоб забезпечити успішні демократичні вибори, необхідно, щоб вони були чесними. Для цього потрібно бути впевненими, що це реальні голоси і що люди, які проголосували, – це реальні виборці", – додав він.

Волкер сподівається на активізацію роботи щодо мінських угод після обрання нового президента України.

Я сподіваюся, що вибори українського президента відкриють нові можливості для врегулювання і ми побачимо додаткові зусилля в цьому напрямку,– заявив представник США.

У Сполучених штатах також стежили за українськими виборами члени Міжнародного республіканського інституту США. Результат президентських перегонів там також викликав схвалення від представників сенату і демократичної і республіканської партій.

Явка виборців була досить високою і я хочу зазначити, що це справді були чесні і демократичні вибори в Україні. Попри тиск від Росії і попри окупацію та дезінформацію. То ж я вважаю це перемогою демократії,– зазначив президент Міжнародного республіканського інституту США Деніель Твайнінг.