Мало не кожного українця хвилює питання — куди ж пропав екс-Главком? Відповідь знає експертка Поліна Павлова. За її словами, на сьогодні Валерій Залужний мовчить, бо не хоче створювати ніяких конфліктів.

«Залужний не хоче скоріш за все створювати додаткових суперечок, приймати участі в конфліктах, загострювати якусь ситуацію, тому він причаївся, а займається він, як я знаю,  міжнародними контактами та виборює нашу перемогу закордоном», — заявила експертка.

На думку Поліни Павлової, Валерій Залужний зараз активно займається міжнародними консультаціями, наприклад, стосовно додаткової допомоги задля закриття нашого неба і не має намірів приймати участь в якихось політичних амбіціях щодо виборів президенти України.

Також вона нагадала, що Північний Альянс хоче створити фонд допомоги України. Можливо, що Валерій Залужний працює під прикриттям заради допомоги нашій країні.

«Посада посла Великобританії, можливо є прикриттям колишнього Головкома, тому що це не та достойна позиція для такої людини, як Залужний. Це зовсім не про його досвід в армії. Ймовірно, що він займається тим, що консультує західних партнерів, і вони зараз про пробудовують схему взаємодії з Україною» — розповіла жінка.

Зазначимо, що генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто наголошує, що високі показники довіри, які сьогодні має Валерій Залужний, не обов’язково гарантують йому успішність на гіпотетичних виборах. Рейтинг довіри до конкретної особи не обов’язково відображається на її електоральному рейтингу.

«Рейтинг довіри — це абсолютний показник, що пов’язаний з однією конкретною особою. З іншого боку, рейтинг електоральний — це відносний показник, який залежить від того, хто є у списку кандидатів разом з цією особою», — пояснює соціолог.

На думку Паніотто, рейтинг Залужного поступово почне знижуватися, особливо якщо він справді спробує взяти участь у якомусь виборчому процесі. Тому міжнародна сфера, якою зараз займається Валерій Федорович — саме те, що потрібно як для нього, так і для нашої Батьківщини.

«Те, що нині показують заміри, це найвища точка для Залужного. Його поки що ніхто суттєво не критикував, а коли почнеться кампанія, почнуться нагадування, що він дисертацію захищав у Ківалова тощо. Після початку кампанії рейтинг у нього знизиться – це закономірність», – вважає соціолог.