Екс-нардеп Ігор Мосійчук заявив про те, що за наявною інформацією чи не єдиним українським політиком який зможе потрапити на інавгурацію нового президента США Джо Байдена буде народний депутат, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко. Мосійчук зазначив, що якщо так станеться, це буде образою України як держави.

Про це він розповів в ефірі інформаційно-аналітичного проекту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення.

Політик поділився інформацією щодо того, чи будуть присутні під час церемонії інавгурації президента США Джо Байдена українські політики.

“Ходить інформація, що чи не єдиним політиком, який має запрошення і, можливо, відвідає США, є Петро Порошенко. Це не дивно, у них давні стосунки з Джо Байденом. Якщо таке відбудеться, то я буду вважати, що завдана, будемо казати, образа Українській державі. Чому? Це право, дійсно, американського президента запрошувати будь-яких політиків, але якщо не запрошується чинний президент, а запрошуються чинні народні депутати, то це якісь натяки не зовсім правильні для всієї держави. І це означає, що державу розглядають, як якусь колонію третьосортну, і розглядають нового керівника колоніальної адміністрації”, – сказав Ігор Мосійчук.

У свою чергу журналіст Василь Апасов написав у своєму фейсбук пост про інавгураційний туризм і екс-президента Порошенка.

Делегація політичних позерів, в загоні любителів Байдена збирається традиційно висадитися десантом біля Капітолію, щоб за допомогою своїх айфонів показати близькість до американського лідера.

Але карантин вносить корективи в число місць на інавгурації і молитовному сніданку. Воно буде обмежено.

Звідси і ціна даного візиту буде зростати в рази і цінність даної присутності (в головах українських політ-туристів) теж. Якщо раніше ціна гарного місця могла бути в районі $ 10к на інавгурації, і від пари десятків тисяч до декількох сотень тисяч дерли лобісти за місця на молитовному сніданку, тепер все буде дорожче, а заходів (задоволення) менше.

Самого сніданку не буде. Буде лише молитва.

Є інформація, що даний формат не зупинить наших головних «патріотів» і делегація валютних улюлюків на чолі з Порошенком таки планує летіти помолитися разом з Байденом. Чого б це не стояло. А коштувати буде дорого.

В цілому це їхні справи, де і з ким молитися, але важливо розуміти одне: присутність на такого роду заході – це як похід в театр. Вона нічого не означає і нічого в результаті не несе. Політик не стає потужнішим і важливішим, а для знаючих, скоріше виглядає марнотратом і бовдуром.
Офіційно, якщо мені не зраджує пам’ять, запрошуються на інавгурацію тільки іноземні дипломати. Всі інші це роззяви.

Загалом, захід типу форуму в Давосі, тільки більш ексклюзивний.