Президент підписав міжнародний документ.

Близько місяця тому Володимир Зеленський, який займає пост президента України, повернувся з робочої поїздки в Польщу, де зустрівся з місцевим главою держави. Після проведених переговорів, український гарант дав деякі обіцянки, одну з яких він уже виконав.

Так, стало відомо, що Володимир Зеленський і Анджей Дуда домовилися, що польська сторона може відновити ексгумаційні роботи на території України. Український президент дав офіційну згоду на це, однак висунув ряд умов, про які стало відомо в п’ятницю, 27 вересня, завдяки заступнику МЗС України Василю Бондару.

За його словами, Польща вже подала офіційне прохання в Україні тиждень тому, в якому йдеться про відновлення ексгумаційних робіт. Українська сторона дала згоду, але за умови, що роботи будуть відбуватися під керівництвом наших фахівців разом з експертами з Польщі. Як пояснив заступник міністра, польська сторона повинна вибрати підрядника на території України.

Дане судження підтвердив польський посол Бартош Ціхоцький, який знаходиться в Києві. Він повідомив, що в зазначеному документі включені передбачені процедурні дії, які повинен виконати підрядник робіт з Польського інституту національної пам’яті.