Українські військовозобов’язані чоловіки, яким заборонено виїжджати з країни протягом понад півтора року, можуть мати можливість перетнути кордон, але за умови плати.

Народні депутати Верховної Ради зареєстрували законопроєкт №8029, що пропонує зміни в правилах перетину кордону під час воєнного стану. Згідно з цим законопроєктом, чоловіки віком від 18 до 60 років матимуть право виїзду за кордон за наявності одного з таких документів:

    • Офіційне відрядження за кордон підтверджене органом державної влади, зокрема для перевезення гуманітарних вантажів.
    • Документи, підтверджуючі навчання або вступ до закладу іноземної освіти.
    • Письмову згоду на виїзд за кордон від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
    • Документи, які свідчать про відкриття рахунку в одному з державних банків України із гарантійним внеском у розмірі не менше п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Кошти з такого рахунку не можуть використовуватися за кордоном. Також необхідно мати документ, який підтверджує передачу нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском на спеціальний рахунок Збройних сил України. Отже, для того, щоб виїхати за кордон, чоловікам потрібно відкрити рахунок у державному банку з гарантійним внеском у певній сумі і регулярно поповнювати його під час перебування за кордоном.

“Тобто при виїзді за кордон чоловіки мають відкрити рахунок у державному банку з мінімальним внеском 12 945 грн та поповнювати його кожного місяця під час перебування за кордоном на близько 2 800 грн, з наданням банку дозволу перераховувати ці внески на спецрахунок ЗСУ”, – пояснила адвокатка Марина Бекало.