У лютому-березні цього року в Україні перебували 50 бійців сил спеціального призначення з Великої Британії, про це йдеться в одному із “злитих” секретних документів Пентагону, пише The Guardian

За даними видання, в одному з документів із маркуванням “цілком таємно” згадується, що в Україні діють сили спеціального призначення кількох країн, які формально не беруть участі у війні.

Газета пише, що у період з лютого по березень в Україні могло перебувати до 50 британський спецпризначенців.

Зазначається, що у документі, який датований 23 березня, йдеться про те, що найбільший контингент спецпризначенців в Україні має Велика Британія (50 осіб), за нею йдуть Латвія (17), Франція (15), США (14) і Нідерланди (1).

У документі не вказано, де конкретно вони перебували і які завдання могли виконувати, пише видання.

У Міністерстві оборони Великобританії відмовилися коментувати цю інформацію.

Газета зазначає, що сили спецпризначення – найсекретніша організація британських Збройних сил. Його бійці проводять свої операції під прикриттям, але на відміну від роботи спецслужб, їхня діяльність не підлягає парламентському нагляду.

Зазначимо: Державний департамент США стверджує, що інцидент із публікацією секретних документів американського Міністерства оборони не вплине на підтримку України в її війні з Росією.

Раніше Міністерство юстиції США розпочало розслідування витоку величезної кількості документів американської розвідки, які були опубліковані в соціальних мережах протягом останніх тижнів.

В адміністрації президента США поки що не знають, хто стоїть за витоком секретних військових документів.

Тим часом ЗСУ готуються до масштабного контрнаступу. Українські захисники будуть звільняти окуповані Росією території. Без наступальних дій не можна буде отримати результатів, якими має закінчитись війна в Україні.

Про це в ефірі українського телеканалу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. Також він пояснив, чому насправді ніякого “зливу документів про контрнаступ” не було.

Михайло Подоляк зазначив, що дату контрнаступу повідомляти не будуть, адже про нього потрібно говорити по факту. Контрнаступ є вкрай важливим для України.

Контрнаступ – це не просто абстрактна воєнна операція. Це питання справедливості. Без контрнаступу ми не отримаємо тих результатів, якими має фіналізуватись ця війна,– наголосив він.

Також радник голови ОПУ прокоментував нещодавній нібито “злив контрнаступу ЗСУ”. Він підкреслив, що ніяких документів про напрямки наступу українських захисників не існує.

“Це ніякий не “злив”. Ніяких документів про конкретні напрямки не існує. Сьогодні це тільки напрацьовують, виходячи з того, який ресурс та на який момент ми будемо мати для того, щоб проводити ті чи інші дії”, – пояснив посадовець.

Нагадаємо, що Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов повідомив, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та Генеральний штаб ухвалять рішення про контрнаступ в останній момент.

Тим часом Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що контрнаступ точно буде. Проте міністерство не може розкрити всіх планів, адже вони пов’язані з таємницею певного стратегічного завдання. Точні дати відомство сказати не може через велику кількість факторів.

А Заступниця міністра оборони Ганна Маляр підкреслила, що обговорення планів щодо українського контрнаступу – це обговорення чиїхось припущень. Офіційно говорити про хід бойових дій та плани Збройних Сил України можуть лише три особи: президент Володимир Зеленський, міністр оборони Олексій Резніков та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.