Моральний дух окупантів надзвичайно низький. Росіяни відмовляються іти на Авдіївський напрямок, а після невдалих штурмів накладають на себе руки.

Про одному українському ЗМІ повідомив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш. Він зазначив, що серед російських військових почастішали випадки відмов та самогубств.

“Такі факти дійсно є, і вони непоодинокі – здебільшого, росіяни підривають себе гранатами. Також, з наших перехоплень можемо зробити висновок, що моральний стан окупантів вкрай песимістичний, а Авдіївський напрямок для них – це страх і паніка”, – зазначив начальник військової адміністрації Авдіївки.

Попри те, що окупантам бракує техніки, необхідної для штурму, вони компенсують це кількістю та щільністю артилерії.

“Росіяни проводять масовану артпідготовку перед штурмами. Великі спроби наступу трапляються дуже рідко, натомість щодня намагаються штурмувати малими групами, по вісім – десять груп одночасно з різних напрямків”, – повідомив Віталій Барабаш.

Таким чином ворог намагається віднайти шпарину у нашій обороні, але, завдяки українським захисникам, їм це не вдається.

Також зазначимо, що за півтора року, як російські окупанти активно штурмують місто Авдіївка Донецької області, намагаючись захопити неприступний укріпрайон, але не мають просування, вони втратили щонайменше 40-50 тисяч особового складу, – зазначає Віталій Барабаш.

“У середньому зрозуміло, трохи активніше, коли фази починаються, то втрати з їхнього боку більші, трохи попускає їхня активність, то і втрати менші. Але в середньому 100-150 осіб практично щодня вони втрачають за нашим напрямком. Зрозуміло, що бували випадки, коли й 200, і 240 було. Максимально я пам’ятаю цифру за добу 240 осіб за нашим напрямком поклали вони свого особового складу. Про якусь конкретну цифру за ці півтора року, чесно кажучи, не ставили ніколи за мету підрахувати. Теоретично, напевно, це можливо зробити. Але я не думаю, що це менш як 40-50 тисяч. Не менше за нашим напрямком”, — сказав він.

За словами начальника МВА, щодо самої Авдіївки ЗС РФ застосовують тактику випаленої землі. Крім того, окупанти постійно намагаються знайти пролом в українській обороні, штурмують то з півночі, то з півдня, то з промки. Нещодавно намагалися піти з шахти “Бутівка”, де кілька місяців там була тиша. Їхня стратегія — постійно “мацати”, де можна розвивати далі успіх.

За даними Барабаша, на Донецькому напрямку Росія спеціально тримає близько 50 тисяч особового складу.

“Тому що чомусь у Telegram-каналах вони собі розганяли давно історію, що основний удар контрнаступу буде на Донецьк. Тому вони тримають у резервах і особовий склад у такій кількості, і техніку у великій кількості в районі Донецька, Макіївки. Дуже рідко цей резерв вони кудись перекидають або на Вугледарський напрямок, або на Мар’їнський, або на Бахмутський. Здебільшого тримають їх у резерві”, — каже він.

До складу цього угруповання входять “Шторм-Z”, ПВК “Ветеран”, 98-та парашутно-десантна дивізія, 10-й танковий полк, 1-й армійський корпус так званої “ДНР”, інтернаціональна бригада “Пятнашка”.

“Незрозуміло, звідки беруться “днрівці”. З розповідей останніх полонених, яких брали на нашому напрямку, узяли начебто жителя Макіївки, який від 2014 року воює, і він ще живий, на ньому немає жодних поранень, нічого. Дивно. І інформацію він дуже дивну давав. Таке відчуття, що вони зараз ці всі підрозділи “ДНР” навпаки укомплектовують росіянами, й тим самим показуючи для внутрішнього споживання, що місцеві жителі все-таки воюють за свою недореспубліку”, — резюмував Віталій Барабаш.

Також він додав, що їх фізично вже не може бути від 2014 року, їх по третьому колу вже всіх перебили, а вони з’являються і з’являються.