Найпроблемнішим напрямком на фронті в Україні залишається Донецький.

Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов.

“Ми продовжуємо тримати оборону. Найпроблемнішим у нас залишається Донецький напрямок. Від Сіверська і до Мар’янки, ось ця вся ділянка Донецької області – постійний штурм наших позицій. Навіть зараз, навіть сьогодні вони штурмують… Штурмові і наступальні дії не припиняються, ми тримаємо оборону, але це дуже важкий напрямок для наших військ на сьогоднішній день”, – зазначив він.

“Противник не дрімає навіть при величезних проблемах. він продовжує досить наполегливо воювати. Є найманці, які за 360 тисяч рублів на місяць готові вбивати кого завгодно…”, – додав експерт.

Окрім того, варто зазначити, що контрнаступ ЗСУ на Харківщині серйозно похитнув віру росіян у власну армію.

І звісно, як підкреслює Жданов, ця деморалізація грає на руку Україні, адже в окупантів вже почалися проблеми з резервами.

За його експерта, Москва серйозно провалилася в інформаційній кампанії щодо контрнаступу ЗСУ на Харківщині.

До того ж, на думку Жданова, якби кремль звинуватив у провалі російських військ на Харківщині власних генералів та посадовив кількох, то це могло б покращити й так складну для них ситуацію. Вони можуть зараз придумати когось винним, але це сильно їм не допоможе.

Відповідно ж інформаційний простір перекинувся звинуваченням на кремль. Фактично їм довелося реально визнати військову поразку на Харківщині. А це спричинило важливі для України наслідки.

Спершу було перегрупування військ з Києва зі зміною головного напрямку, потім “жест доброї волі” на Зміїному. На Харківщині вони вже визнають, що це поразка. Вони припинили постачання (деяких) резервів на територію України, бо в них пішла хвиля масової відмови від участі в бойових діях, – наголошує Жданов.

На його думку, в окупантів також можуть початися проблеми із осіннім призовом, який розпочинається 1 жовтня.

Додамо, що контрнаступ ЗСУ на Харківщині став настільки блискавичним в результаті успішного союзу України та Заходу, передусім Сполучених Штатів.

Про це заявив політолог Андрій Піонтковський в одному з інтерв’ю.

Піонтковський з посиланням на американські ЗМІ наголосив, що український Генштаб активно співпрацює з Пентагоном. Відбувається активний обмін розвідувальними даними, який приносить ефективні результати Україні на полі бою.

“Мені здається, що політичні та психологічні підсумки цих 5-10 днів (стільки триває контрнаступ на Харківщині) навіть масштабніші, ніж суто військові. Військові – так, звільнено значну частину території, завдано великої поразки російським військам, ганебної поразки, якщо брати до уваги характер втечі, залишення великої кількості техніки. Але найголовніше – воно запустило каскадні процеси у двох головних точках: Вашингтоні та Москві”, – заявив Піонтковський.

До того ж, він додав, що ці процеси необхідно детально аналізувати окремо, але в американських медіа успішний контрнаступ спровокував другу хвилю захвату.

“Це ще один вік здивування, як це було шість місяців тому: “Вони не здали Київ впродовж чотирьох днів, як ми думали”. Основний наратив сьогоднішніх статей: “Україна, виявляється, може перемогти”. Ось це однодушна думка усіх американських експертів”, – зазначив Піонтковський.

Він додав, що на Заході, зокрема й у США, путінська агентура активно поширювала наратив про те, що Україна – жертва агресії, але вона не може перемогти “могутню РФ”. Зараз ця кампанія “повністю зметена” валом публікацій про те, що “виявляється, Україна може перемогти”.