Росіяни можуть відійти з деяких позицій і припинити атакувальні дії, щоб схилити світ та Україну до мирних перемовин

Про це заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Керівник ПВК Вагнера Пригожин казав, що треба закінчувати так звану СВО, начебто мета досягнута. Чому це небезпечно? Росіяни можуть відійти з деяких позицій і припинити атакувальні дії. Потім на весь світ казати, що вони припинили бойові дії, нікуди не стріляють і прагнуть миру, а ми, українці, не хочемо підписувати жодних угод. Казати, що ми партія війни та хочемо продовжувати бойові дії, атакуємо, замість того, щоб домовлятися”, – зазначив він в ефірі Еспресо

На думку Гетьмана, такий хитрий хід може бути від росіян.

“Вони можуть відійти, зупинитися і розповідати, що “СВО” закінчена, вони прагнуть миру, а українці і ті, хто їх підтримує продовжують хотіти війни. Тому давайте всім світом проведемо перемовини та переконаємо українців та партнерів, що  війна закінчилась. Краще за столом переговорів, ніж на полі бою вирішувати питання”, – сказав експерт.

Він нагадав, що наше військово-політичне керівництво неодноразово казало, що всі розмови з РФ можуть бути після того, як всі війська будуть виведені з території України і ми вийдемо на кордони у межах 1991 року.

“Такі розмови можуть вплинути на наших партнерів і громадян в тих країнах, які можуть говорити, що росіяни уже не воюють та прагнуть до миру. На жаль, таке може відбутися. Я думаю, наш дипкорпус вже розробив контрдії, контраргументи на такі можливі дії. Особисто для мене, це виглядає як політична небезпека”, – підсумував Гетьман.

На цьому фоні  аналітик, кандидат політичних наук Олеся Яхно міркує так:

“Китай, частина європейських (типу тієї ж Угорщини) та латиноамериканських країн не заохочують війну, але виступають і проти санкцій, закликаючи шукати мирний шлях. Наполягають на переговорах, на тому, щоби зупинити війну прямо зараз. Однак це означало б де-факто зафіксувати статус присутності РФ на українських територіях у тому варіанті, який маємо на даний момент. Фактично окупація Криму, а також частин Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей”,- зазначила вона виданню Коментарі.

Той самий Китай, продовжує експерт, видає себе за нейтральний бік, але при цьому демонстративно підтримує відносини з РФ. Адже міг би зіграти свою роль у запобіганні ядерним ризикам. І відповідні заяви з боку офіційного Пекіна ми чуємо періодично. Що там проти застосування та розповсюдження ядерного озброєння, проти шантажу за допомогою атомних електростанцій, зокрема – Запорізької АЕС.

“При цьому Україна вже визначилася з метою повернути території станом на 1991 рік. Як і Росія зі своєю – якнайбільше відхопити, не дозволити звільнити вже окуповані території. Без рішучості та готовності Заходу допомагати нам максимально, без розуміння ним, що без військової переваги України не може бути стартової точки у переговорах про мир, не буде розуміння – яким це має бути світ, як має завершитися ця війна, – наголошує Олеся Яхно. – До контрнаступу ЗСУ у Заходу ще є час. Якщо він продовжить зволікати, якщо війна вийде за межі 2023 року, увійшовши до 2024-го, коли в низці країн Заходу (включаючи США) будуть вибори, це стане серйозним ударом по демократичному світу. Виграє тут лише Китай, котрий явно хоче посилити свої геополітичні позиції. Останні події демонструють, що КНР намагається перетягнути на свій бік Європу і не лише її в ідеологічному протистоянні зі США”.