Російські окупанти не припиняють обстрілювати звільнені Збройними силами України населені пункти Луганщини. Росіяни б’ють авіабомбами та ракетами С-300.

Чергова “бавовна” сталася у Кадіївці, де вибухнула казарма з особовим складом росіян. Про ситуацію з деокупації регіону розповів 15 грудня глава військової адміністрації Луганської області Сергій Гайдай в ефірі національного телемарафону.

“Важко, але ЗСУ просуваються вперед на Сватівському та Кремінському напрямках”, – ідеться у повідомленні.

Тим часом поблизу Білогорівки бойовикам не вдається пробити оборону захисників України.

“Місцеві жителі забезпечені ліками та продуктами харчування, налагоджено мобільний зв’язок, вмовляємо людей евакуюватися. Наступного тижня Укрпошта планує видавати людям пенсії”, – додав Гайдай.

Водночас російська армія прагне повністю захопити територію Донецької області та стягує сили для нової операції.

Російські війська стягують сили та можуть розпочати наступ на заході Донецької області, щоб спробувати захопити її повністю. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 14 грудня.

“Схоже, що російські війська переміщують важку техніку з тилових районів Луганської області до районів поблизу нинішньої лінії фронту вздовж кордонів Харківської та Луганської областей і переформували та повторно консолідували своє угруповання вздовж цієї лінії”, – зазначили аналітики.

За оцінками ISW, російські війська можуть сподіватися розпочати наступ у західній частині Донецької області для розвитку незначного прогресу, досягнутого у листопаді в районі Вугледара-Павлівки.

“Російські сили прагнуть завершити захоплення всієї Донецької області, і потенційні майбутні наступи в західній частині Донецької області можуть бути спрямовані на те, щоб доповнити операції, що тривають на західних околицях Донецька і навколо Бахмута”, – йдеться у звіті.

Експерти вважають, що бойові можливості РФ залишаються обмеженими, і російські війська навряд чи зможуть захопити стратегічно важливу територію в найближчі місяці

Окрім цього, Інститут вивчення війни (ISW) пояснив, чому Володимир Путін відмовився цього року виступати зі щорічним посланням до Федеральних зборів. Одна з причин, зокрема, полягає у відсутності позитивного порядку денного.

Деталі: Аналітики інституту пишуть, що рішення російського президента відкласти своє щорічне послання до Федеральних зборів свідчить про невпевненість у здатності формувати російський інформаційний простір на тлі зростаючої критики його невдач в Україні.

Послання президента РФ до Федеральних зборів, Держдуми і Ради Федерації – це щорічна промова, введена в російську конституцію у лютому 1994 року.

Раніше речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Путін може виступити з посланням у 2023 році та закликав росіян припинити “ворожити на кавовій гущі” щодо часу наступного послання.

“Путін, можливо, не впевнений у своїй здатності виправдати ціну війни для російських внутрішніх і глобальних справ, виступаючи перед російською громадськістю та елітами. Перемога в Україні дозволила б Путіну затушувати російські людські та фінансові втрати, як це було в 2014 році, але Росія не мала жодних значних перемог з моменту окупації Лисичанська на початку липня. Раніше Путін намагався продати анексію частково окупованих Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей як велику перемогу, що лише викликало подальше невдоволення серед російських еліт і підірвало наративи державної пропаганди”, – йдеться у звіті ISW.

Аналітики нагадали, що Путін вже скасував свою щорічну конференцію з росіянами в прямому ефірі, яку він проводив протягом десяти років, ймовірно, намагаючись уникнути відповідей на питання про військові невдачі РФ.

“Схоже, що Путін все частіше звертається до сценаріїв і заздалегідь записаних виступів, таких як його зустріч 25 листопада з 18 відібраними жінками, які неправдиво представилися матерями мобілізованих військовослужбовців. Путін, ймовірно, намагається запобігти ризикам, пов’язаним з необхідністю відповідати на складні питання. Однак скасування конференції може підірвати популістську привабливість Путіна як правителя, який підтримує зв’язок зі своїм населенням”, – наголосили в ISW.