Мелітополь Запорізької області може стати наступним фронтом наступу Збройних сил України.

“Мелітополь відомий як ворота до Криму – через його розташування на перетині двох основних автомагістралей і важливої залізничної лінії, що зв’язує Росію з цим півостровом та іншою територією, яку вона займає на півдні України”, – пише New York Times.

Журналісти відзначають, що Мелітополь є ключовим транспортним вузлом, і відновлення контролю над ним може допомогти Україні повернути собі не тільки всю Запорізьку область, а й іншу частину сусідньої Херсонської. Відкинувши російські війська “назад до Криму”.

Також підкреслюється, що звільнення Мелітополя – “складне завдання”. По-перше, найближчі українські позиції знаходяться від міста в 65 кілометрах. По-друге, росіяни нарощують військову присутність в цьому регіоні.

За словами мера Івана Федорова, ув’язнених змушують рити окопи навколо Мелітополя – росіяни місто готують до оборони.

«Все це повністю залежить від Мелітополя. Якщо Мелітополь впаде, вся російська оборона до Херсона впаде, і українські збройні сили стрибнуть прямо до кордону з Кримом», – сказав Олексій Арестович.

Хоча повернення Мелітополя та його транспортних вузлів ускладнить забезпечення російських сил на півдні, взяти місто – складне завдання, зазначає видання. Найближча територія, яка утримується українськими військами, знаходиться за 60 кілометрів на північ.