Певні позитивні зрушення я бачу. Тому одразу виступив, наприклад, з підтримкою ініціатив влади про заборону цих російських каналів, введення санкцій тощо. Про це в інтерв’ю з OBOZREVATEL заявив народний депутат 8-го скликання Дмитро Ярош.

В умовах війни це абсолютно виправдані речі. З них треба було і Петру Олексійовичу Порошенку починати – можливо, тоді він залишився би президентом і далі, якби діяв адекватно до ситуації. До воєнного часу, по суті.

Звичайно, такі речі дуже обнадіюють.

Але коли за цього всього випливає інформація про зрадників та агентуру впливу в президентській адміністрації, коли йде торгівля електроенергією з Росією – це одразу нівелює всі позитивні кроки. Треба бути послідовними. Випрацювати стратегію – і рухатися відповідно до конкретної дорожньої карти. І вона однозначно має бути антиросійською. Підпілля, так звана п’ята колона в Україні має зачищатися значно системніше і набагато активніше.

Втім добре, що вони вже це роблять. Бо я побачив одну дуже хорошу тенденцію. Одразу, як тільки вдарили по Медведчуку і компанії – в регіонах місцеві еліти заворушилися і знову почали тримати носа по вітру – такому державницькому, національному. Зазвичай місцеві князьки дуже добре відчувають такі тенденції. І вже в цьому є позитив.

Ну і в тому, що ці три канали вже не мовлять, не промивають щодня українцям мізки – теж вважаю величезним позитивом. При тому треба ще закривати фірташевський “Інтер”, мураєвський “НАШ”, треба ще активніше зачищати інтернет-простір… Будемо на це сподіватися. Бо я бачу, що в тій же СБУ, слава богу, лишилося дуже багато офіцерів-патріотів. І вони теж намагаються діяти. Ми ж постійно бачимо, що і контррозвідка когось затримує, і так далі. Позитивні зрушення в цьому плані є.

Окрім цього, Ярош повідомив, що згідно з останніми соцопитуваннями, близько 40% українців добре ставляться до Росії.

“Це вже набагато менший відсоток, ніж був років 10 тому. І це вже позитив. Але це знову-таки проблема влади. Насамперед – влади. Ті, хто мав би проводити людей до перемоги, повинні були всю інформаційну політику на це спрямувати. Усі ресурси держави мали би працювати на переконання тих людей, що Росія – ворог. А не якийсь там “старший брат” чи що там ще говорять адепти російських імперських міфів.

Відповідно ніякі російські ЗМІ в Україні не мали би працювати. Треба було оголосити повну блокаду окупованих територій. Я про це теж з 2014 року говорю – тільки не слухають! Припинити мовлення будь-чого російського. Бо ось недавно хтось з владоможців казав – здається, міністр культури Олександр Ткаченко – що ми, мовляв, закрили канали, але наші люди все одно російське телебачення дивляться… Найбільша підтримка Росії – якраз у прифронтових районах у Донецькій та Луганській областях. Бо українських каналів там практично немає до сьогодні. А російські та деенерівські пропагандистські рупори мовлять собі нормально. Зрозуміло, що люди, особливо старшого покоління, які не користуються інтернетом та позбавлені критичного сприйняття дійсності – вони будуть на стороні наших одвічних ворогів. На превеликий жаль, реальність така. Бо влада недопрацьовує. І та, попередня, недопрацьовувала. І ця недопрацьовує.” – відмітив Ярош