“Нова газета. Європа» пише, що, за однією з версій, російське командування збирає війська у Білорусі, щоб ударити по Луцьку та Львову, перерізавши шляхи постачання західної зброї Україні, а також спробувати ще раз захопити Київ. Джерело видання повідомило, що «Путіну явно впарюють цей план як черговий бліцкриг».

Як пише «Нова», чутки про плани російського командування накопичити достатню масу військ і за допомогою рішучого удару захопити Луцьк та Львів, а далі пройти вздовж українського кордону, відрізаючи шляхи західних постачань озброєнь, ходять давно. Згідно з ними, другий удар має бути спрямований на Київ. У фантазіях російських керівників успіх операції змусить Володимира Зеленського до капітуляції та призведе до кінця конфлікту.

Версію із накопиченням сил РФ у Білорусі виданню підтвердив російський військовий, який зараз перебуває в Гродно:

«В окремих частинах росіянам передано всю матчасть і техніку. Білоруси забезпечують провізію та постачання. Розгортаються польові табори.

До середини грудня приженуть мобілізованих, щоб завершити їхнє навчання. Загалом на коло тут може сконцентровано понад 300 тисяч багнетів. Кажуть, що наступ призначений на грудень, коли підморозить і ґрунт остаточно застигне. Паралельно планується прорив через Бахмут на Слов’янськ та Краматорськ».

За словами джерела, російські військові постійно проводять розвідку і в курсі, що українці до можливої ​​зустрічі росіян на білоруському кордоні підготувалися: не лише замінували свою територію на багато кілометрів углиб, а й зрили за допомогою будівельної та інженерної техніки більшість доріг.

«Наступати на довготривалі вогневі точки через болота і ліси мінними загородженнями в кілька смуг і під артилерійським вогнем — самогубство, — висловлює свою думку російський військовий. — Тисячі покладемо одразу. Уздовж кордону збудовані серйозні укріплення, прориті протитанкові рови три метри завширшки. Усі напрямки пристріляно українською артою. Ні до Києва, ні до Ковеля ми не дійдемо. Путіну явно впарюють цей план як черговий бліцкриг».

Втім, фахівці такого плану вважають малоймовірним, посилаючись на те, що ознак формування на території Білорусі наступальних угруповань немає, а білоруська армія мало боєздатна.

«Ймовірність такого наступу я оцінюю не більш як у 50%. Але Кремль має постійно підтримувати видимість реальності цієї загрози. Це необхідно, щоб відтягувати досить великі з’єднання ЗСУ, приблизно 80 тисяч осіб, на білоруському кордоні та не давати їм воювати на сході та півдні країни. Також Білорусь використовується як майданчик для ракетно-бомбових ударів та засилання диверсійних груп», — заявив «Новий-Європа» політолог Станіслав Бєлковський.

Варто зазначити, що в американському Інституті з вивчення війни останні заяви Олександра Лукашенка та міністра оборони Віктора Хреніна про те, що «НАТО готується напасти на Білорусь», пов’язують із небажанням офіційного Мінська бути втягнутими у війну. Як зазначають експерти інституту, білоруська влада прагне «прилюдно показати, що білоруським військовим необхідно залишатися в Білорусі для захисту від потенційної агресії НАТО».

Ще одна мета таких заяв — змусити український Генштаб тримати на кордоні сили, які б могли бути використані для протистояння російській агресії на інших напрямках. В ISW також вважають вступ Білорусі у війну Росії з Україною «вкрай малоймовірним».