Ексрадник Ангели Меркель та голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсген заявив, що Україна має сама вирішувати, коли вести переговори з Росією, а Німеччині варто надати гарантії безпеки, до яких закликає Київ.  

 
Про це він зазначив під час інтерв’ю Deutsche Welle. 

За його словами, Німеччина випробувала всі способи вирішити з Росією питання її війни проти України дипломатичним шляхом, проте диктатор Володимир Путін вирішив розпочати повномасштабне вторгнення. 

Він зазначив, що розуміє українців, які кажуть, що не можуть підписати договір із Росією, оскільки в Москві не дотримуються жодних домовленостей. 

“Саме Росія підписала Будапештський меморандум у 1994 році та сказала: якщо Україна відмовиться від ядерної зброї, розташованої на її території, то ми гарантуємо територіальну цілісність України. Тоді нинішній міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров був представником РФ в ООН і наполягав на тому, щоб Будапештський меморандум став документом Ради Безпеки. Ми не можемо просити українців підписати угоду з Лавровим, тому що ми знаємо, що він є брехуном”, — сказав Гойсген. 

Дипломат додав, що ініціатива, коли укладатиме якісь домовленості з РФ, має бути виключно в України. 

“І коли вони просять гарантії безпеки, я думаю, ми маємо їм їх надати”, — сказав він.