російські загарбники можуть завдати по Україні електромагнітний імпульсний удар. Він виведе з ладу всю електроніку. 

В Росії нещодавно знову почали погрожувати ядерним ударом. Західні аналітики припускають, що окупанти можуть завдати по території нашої країни електромагнітний імпульсний удар. Зробити це можливо, підірвавши ядерний заряд в космосі.

Про це пише видання Financial Times.

Як зазначається, згенерувати електромагнітний імпульс, який може вивести з ладу всю електроніку, можна підірвавши ядерний заряд у космосі. Тоді з ладу, ймовірно, вийде цивільне та військове обладнання.

На Херсонщині, зокрема, такий вибух призведе до виведення з ладу систем, що керують греблями регіону, а також до відключення світла, тепла та води. Вийти з ладу можуть і автомобілі.

Проте якщо РФ наважиться на такий крок, тоді вона спровокує колективну відповідь НАТО.

“Непередбачуваний побічний вплив на атмосферу Землі, довкілля, супутники та населення має стати вагомою причиною для активізації статті 5 про спільну оборону”, – зазначив колишній співробітник Пентагону Роджер Пардо-Мавер.

Зазначимо: від початку повномасштабного вторгення Росія почала погрожувати використанням тактичної ядерної зброї. В Кремлі наголошували про можливість удару по центрах ухвалення рішень в Україні.

Коли НАТО заявило, що відповідь Альянсу на дії РФ призведуть до ядерної відповіді, в Кремлі різко змінили риторику та почали говорити, що в Україні створюють начебто “брудну бомбу”, хоча усьому світу вже давно зрозуміло, хто є хто.