На Бахмутському напрямку наші військові стримують активні атаки росіян на півдні та південному заході від Іванівського. На інших ЗСУ атакують, особливо на лінії Андріївка, Курдюмівка, Кліщіївка.

Про це на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов.

Як зазначає експерт, є інформація, котра поки що не підтверджена офіційно. Це дані про те, що Кліщіївка практично повністю у сірій зоні. Окупанти пішли на залізницю, яка стала лінією бойового зіткнення.

Ворог пішов за залізницю, яка виходить з Бахмута. Вона стала лінією бойового зіткнення. Ворог відкотився за залізничний насип та намагається втримати позиції, щоб не допустити подальшого просування наших військ. З Кліщіївки вони практично вийшли. Майже вся Кліщіївка розташована до залізної дороги, – пояснив він.

Якщо контрнаступ ЗСУ не буде досить успішним, тоді за ним буде другий, вважає Олег Жданов. 

“Не вдасться другий контрнаступ, тоді буде третій. Тоді просто затягнеться війна, якщо така ситуація буде”, – впевнено заявив офіцер запасу ЗСУ.

Полковник запасу ЗСУ розповів, як росіяни самі зіграють нам на руку, хоча і будуть намагатись проводити мобілізацію:

 “Поки що, на мій погляд, ситуація складається таким чином, що Росія не встигає підготувати підкріплення. У вересні вони планують провести мобілізацію і призвати (звучать різні цифри) від 300 до 600 тис. Військові просять 600 тис., щоб усі питання вирішити в Україні. Планують це оголосити у вересні, на річницю першої хвилі мобілізації. У будь-якому разі, враховуючи досвід минулого року, ми перших мобілізованих побачили за два тижні, але в першій хвилі пішли всі з бойовим досвідом, їх не треба було вчити, а зараз підуть цивільні”.

Олег Жданов пояснив, куди мінімум за період контрнаступу потрібно дійти ЗСУ, щоб цю військову операцію можна було вважати успішною:

“Такі тенденції дають надію на успіх. Навіть журнал Time написав, що якщо ми дійдемо тільки до Мелітополя, звільнимо Мелітополь, то ми перерізаємо сухопутний коридор на Крим. Усе. Далі тільки роздовбати Кримський міст і фактично все угруповання російських військ, яке буде перебувати праворуч від нас від Мелітополя, воно все буде в оперативному оточенні, а в Криму – в пастці, тому що там десантними кораблями не навозиш, пором відновити не можуть”.

Зазначимо, що сьогодні проходить саміт в Саудівській Аравії, стосовно миру в Україні. Видання The Economist зазначає, що з початком розмов про можливі мирні переговори прихильники України повинні залишатися твердими, бо війна закінчиться може закінчитись не скоро.

Видання нагадує, що тиждень тому з’явилася інформація про те, що 10-й армійський корпус України рухається на південь нашої держави.

 «Здавалося, що його метою було прорвати ретельно продуману оборону Росії в окупованому Запорізькому секторі на півдні України, розсіяти загарбників перед собою і вийти до міста Мелітополь і далі до моря. Такий сміливий удар перевернув би всю війну. Сили Росії були б розрізані навпіл… Це була захоплююча перспектива. На жаль, цього не сталося, хоча все ще може статися. 10-тий корпус, здається, поки що не було задіяно в повному обсязі, ймовірно, тому що слабке місце в російській обороні ще не було знайдено», – йдеться у матеріалі.

Автори статті зазначають, що прихильникам України доведеться зрозуміти, що витіснення Росії перетворюється на війну на виснаження.

«Наразі літній контрнаступ, якому цього тижня виповнився третій місяць, звільнив лише близько 200 кв. км території. Росія все ще утримує близько 40 тис. кв. км землі, яку вона захопила з моменту вторгнення в лютому минулого року (на додачу до 40 тис., які вона захопила в 2014 році)…», – вказується у матеріалі.

Терпіння має вирішальне значення. Може бути, що війна затягнеться…

Україна потребуватиме ширшої міжнародної підтримки. Видання зазначає, що країни по всьому світу повинні зрозуміти, що якщо дозволити захоплення землі, то це створить прецедент, який буде поганим для всіх. Саме на це варто звернути увагу на зустріч у Джидді, яка проходить сьогодні.