Газопровід “Північний потік-2”, ймовірно, запрацює вже у 2021 році. Оператор прозвітував про майже повну готовність проєкту. За словами фахівців, мовиться не про зраду України європейськими партнерами, а про банальний економічний розрахунок.

“Вони хочуть отримувати газ без будь-яких проблем. А тут одна велика перешкода на шляху в цього газу до німецького бюргера. Навіщо їм розбиратися у конфлікті між Україною та Росією”, – відзначив експерт з енергетики Геннадій Рябцев.

І додав, всі обхідні маршрути для запуску “Північного потоку-2” схвально сприймаються в Євросоюзі. Це роблять або відкрито, як-от Німеччина, або не надто публічно.

Безпосередні збитки з початком запуску газогону Україна відчує, найімовірніше, аж після 2024 року. Адже до того часу Росія, зв’язана контрактом, змушена буде нам платити прописану в угоді щорічну суму грошей.

“Контракт протягом 3 років ще буде працювати, і Україна отримуватиме гроші або безпосередньо за 40 мільярдів кубометрів транзиту, або взагалі замість нього. Тому що в контракті є умова “качай чи плати””,– пояснив Рябцев.

До того ж Росія бронює і додаткові кубометри для транспортування газу через Україну. Щоправда, останнім часом Кремль відмовляється від них, чим зумовлює збільшення цін на блакитне паливо у Європі і підштовхує Німеччину до найшвидшого запуску свого газогону.

Тож коли маєш справу з Росією, варто прораховувати найгірші варіанти розвитку подій. Зокрема і ймовірність зриву навіть наявного контракту з цією країною.