Вже восени у відставку можуть відправити голову Національного банку України Кирила Шевченка. Про це заговорили джерела в Офісі Президента. Ще раніше в кулуарах Верховної Ради почали обговорювати можливу відставку міністра фінансів Сергія Марченка.

В обох випадку причина кадрових змін одна – не впоралися з переговорами Міжнародним валютним фондом. За угодою, ще у 2020 році Україна мали отримати 2 транші, кожен – по 700 мільйонів доларів. Втім грошей від МВФ наша країна так і не побачила.

Втім причина не стільки в комунікаційних здібностях відповідальних за переговори з МВФ високопосадовців, як у небажанні України виконувати зобов’язання перед міжнародними партнерами.

Щоб отримати гроші, потрібно провести реформи. Депутати досі не ухвалили законопроєкти щодо НАБУ і НБУ, які унеможливлюють вплив політиків на зміни керівництва. Директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс зазначив, дискусія зосереджена на:

  • зміцненні управління Нацбанком;
  • відновленні й посиленні антикорупційної бази і судової влади;
  • питанні енергетичної політики.

“Ми вітаємо нещодавнє схвалення законів, які зміцнять судову систему в Україні, але необхідний більший прогрес у кількох інших сферах Отже, наші обговорення з владою продовжуватимуться і в наступному періоді”, – заявив він.

Втім президент вважає, що Україна перебуває на фінальній стадії виконання структурних маяків Міжнародного валютного фонду. За його словами, наша держава розпочала всі головні реформи. Після розмови з Володимиром Зеленським представники МВФ повідомили, що у вересні таки відвідають Україну.