В Україні необхідно провести аудит всіх гучних кримінальних справ, щоб з’ясувати, що заважає завершити розслідування, пов’язані з вбивствами на Майдані, анексією Криму і війною на Донбасі.

Про це заявив політолог Володимир Фесенко.

“Справа не в звинуваченнях, а в тому, що давно потрібно провести аудит, чому так повільно і неефективно працюють правоохоронні органи, чому так повільно йде слідство у резонансних справах. В даному випадку йдеться про ситуації, в яких дійсно є невдоволення громадськості, багато критики, мова про слідство, пов’язане з анексією Криму, війною на Донбасі, я вже не кажу про велику справу Майдану, вбивства”, – сказав він.

За словами Фесенка, “потрібно розібратися, в чому тут проблема”.

“Є якісь внутрішні ігри, хтось штучно гальмує розслідування? Чи це просто якісь процедурні моменти? Треба зробити висновки, можливо, ухвалити законодавчі зміни, які дадуть можливість слідству працювати ефективніше, а, можливо, виявити, хто зсередини гальмує розслідування”, – зазначив політолог.

Схожу думку щодо цього раніше висловлював і Ігор Смешко, який зазначав:

В правоохоронній системі України досі працюють люди, які блокують розслідування вбивств на Майдані у лютому 2014 року.

“Нерозслідування за всі ці роки трагічних подій на Майдані говорить про те, що в нашій політичній системі є люди, які керують правоохоронними органами і які не зацікавлені в розслідуванні цих злочинів”, – заявив Смешко.

“Рано чи пізно розслідування про вбивства на Майдані буде обов’язково доведено, а зараз немає реального контролю за проведенням розслідування – ми бачимо тільки гасла до річниць цих подій”, – зазначив Смешко.

“Авторитарна кланова система в Україні з сильною непрозорою вертикаллю влади, яка в нас існує, контролює всі гілки влади, в тому числі і судову владу, не змінилася з 2005 року і передається від президента до президента як спадок. Кожен президент обіцяє, що він змінить ситуацію, але він приходить у владу і його оточення сідає на ті ж самі корупційні схеми. В цих схемах – одні і ті ж самі люди, внутрішні зв’язки яких не дають можливості щось розслідувати і викривати”, – додав Смешко.

Також, Санкції проти колишніх українських чиновників часів Віктора Януковича, підозрюваних у державній зраді, можуть ускладнити життя зрадникам і позбавити їх доступу до грошей.

Про це розповів представник президента Володимира Зеленського в Конституційному суді, народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський, коментуючи нові санкції Ради національної безпеки і оборони.

На запитання, наскільки складно притягнути до відповідальності за держзраду, Веніславський відповів:

“За наявності складу злочину “державна зрада”, за наявності особи, яка підозрюється у вчиненні державної зради, за великим рахунком, складнощів з точки зору кримінального процесуального законодавства у притягненні до відповідальності немає. Це абсолютно однаково, як і інші злочини”.

З приводу рішення РНБО нардеп зазначив, що йдеться про “тих громадян України, які перейшли в 2014 році на бік ворога і яких фізично немає в Україні”.

“Тобто йдеться про тих осіб, щодо яких кримінальне провадження розслідується, але проблема полягає в тому, що особи перебувають на території країни-агресора, і тому ці справи так тягнуться. А рішення РНБО має на меті якраз ускладнити життя зрадникам з точки зору можливості доступу до їхніх ресурсів, статків тощо”, – пояснив Веніславський