Ще у 2014 році проросійський нардеп Віктор Медведчук почав вести перемовини з російськими посадовцями й з українським президентом. Нещодавно він отримав через це підозру, пов’язану із вугільною промисловістю.

В ефірі 24 каналу журналістка Bihus.Info Аліса Юрченко розповіла про те, як Медведчук та Порошенко обговорювали те, щоб організувати постачання на державні теплоелектростанції вугілля із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганських областей.

Вона пояснила, що обмеження волі на етапі підозри й фінальний вирок – це трохи різні речі. До фінального вироку у справах, де нардепу оголосили підозру, ще роки, мабуть, повинні минути, щоб суд визначився з тим, що він вирішує.

Це точно не остаточний вердикт суду. Це просто попереднє рішення, пов’язане з тим, щоб він не втік на момент, поки триває подальше слідство, – зауважила журналістка.

Вона зауважила, що один із випусків був присвячений так званим “плівкам Медведчука”. Ті матеріали, які озвучили днями під час оголошення йому чергової підозри, це зокрема і матеріали, які лунали у сюжеті Bihus.Info.

Нагадаємо, наприкінці травня журналісти опублікували третю частину розслідування про так звані “плівки Медведчука”.

Там мовилось про закупівлю вугілля в окупантів на Сході України. Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що Медведчуку вручили клопотання про арешт або заставу в розмірі мільярд гривень.
Наразі проросійський нардеп перебуває під цілодобовим домашнім арештом, який триватиме до 31 жовтня включно.

Як відомо, Медведчука підозрюють в трьох епізодах, пов’язаних із державною зрадою та співробітництвом із державою-агресором.