Президент РФ Володимир Путін взявся “підіймати ставки” в, і без того напруженій, ситуації довкола України.

Таку думку висловив 3 квітня у Facebook колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Три причини, з яких Путін піднімає ставки саме зараз. По-перше, прагнення отримати кращі позиції у торгівлі з новою адміністрацією США. Кремль не може робити це з позиції сили зі США, тому створює тиск на їхніх партнерів, у першу чергу Україну” , – написав дипломат.

Дргою причиною екс-міністр визначає прагнення Москви “створити підґрунтя для масштабних провокацій”. Сюди Клімкін на рівних відніс провокації як на політичній, так і військовій арені. Зокрема, одним із зразків таких дій він визначає визнання незалежності Донбасу перед виборами в Держдуму восени 2021 року.

“Донбас Росії не потрібен, але тримати його як колонію на кшталт Абхазії є однією з опцій Кремля. Можуть після “Крим наш” піти і на “Донбас наш” під соусом “захисту” російських громадян, яких на окупованих територіях усе більше, – паспорти намагаються “одягнути на голову” майже кожному. Створення зараз тотальної істерії у російських ЗМІ щодо начебто “ворожих” дій України лягає в цю логіку. Так просто в російських ЗМІ маразм не розкручують”, – пояснив ексглава МЗС.

А от щодо третьої причини – то нею він називає ситуацію всередині самої країни.

“Телевізор” завжди відволікає від “лікарні” та “холодильника”. Економічна ситуація в Росії явно не покращується, вакцинація теж не просувається швидко. Шукати зовнішніх ворогів – це типова відповідь усіх імперій на внутрішні негаразди”, – зазначив Клімкін.

Та, попри все вище сказане, екс-міністр наголошує, що для паніки все ж зарано.

“Ми ж усі точно нічого не боїмося, але розслаблятися теж не варто”, – заявив дипломат.

Три причини, з яких Путін піднімає ставки саме зараз.

По-перше, прагнення отримати кращі позиції у торгівлі з новою…

Опубликовано Pavlo Klimkin Суббота, 3 апреля 2021 г.

Додамо, що на початку 2021 року загострилася ситуація на Донбасі, де Росія, усупереч доказам, не визнає своєї участі в конфлікті.

Чергове загострення відбулося 26 березня: в районі селища Шуми Донецької області незаконні збройні формування Росії відкрили вогонь із мінометів, гранатометів, великокаліберних кулеметів. Унаслідок обстрілу загинуло четверо бійців ЗСУ. Ще двоє військовослужбовців дістали поранення.

За даними Офісу президента України станом на 1 квітня, від початку року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню більше ніж 570 разів.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.