Президент України Володимир Зеленський 23 серпня привітав громадян із Днем Державного прапора.

Відповідне відеозвернення він опублікував на своїй сторінці у Facebook. У ролику також знялися українські зірки, зокрема, олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва, співачка Руслана, військові, медики та інші громадяни.

“Усі знають, які кольори символізують свободу, незламність та гідність. Це – синій і жовтий. Кольори українського прапора. Кольори Української держави. Кольори української душі”, – наголосив Зеленський.

Він відзначив, що прапор України завжди супроводжує громадян в історичні для країни моменти: коли його 24 серпня 1991 року внесли у парламент, коли переможно підіймали на Олімпійських іграх, коли його розгорнув у космосі Леонід Каденюк, коли воїни звільняли міста і села на Донеччині та Луганщині.

“Дорогі українці, вивісьте сьогодні прапор зі свого вікна або ж пов’яжіть на руку синьо-жовту стрічку. Чи просто про себе, в душі, попросіть у Бога процвітання для нашої країни… З Днем Державного прапора!” – сказав президент.

Також у цей день на Київщині Зеленський заявив, що у захисників країни 28 днів нема бойових втрат, подякував їм та передав нову техніку.

“Сьогодні 28 днів, як у нас немає бойових втрат. Весь світ бачить, що Україна та її воїни, як і будь-які нормальні цивілізовані люди, прагнуть миру на сході країни. Це не означає, що ми перестанемо дбати про свою армію. Бо саме ви – сучасне і сильне військо – є запорукою для настання в Україні миру”, – підкреслив він.

Зеленський вручив сертифікати Збройним силам на нову техніку та озброєння. Зокрема, до підрозділів ЗСУ передадуть:

132 зразки озброєння та військової техніки;
38 одиниць засобів зв’язку;
78 приладів спостереження;
модернізовані танки Т-64;
новітні бронетранспортери;
бойові машини піхоти та тактичні броньовані машини;
сучасні комплекси радіоелектронної боротьби та засоби спостереження.

Глава держави додав, що цьогоріч загальний ресурс на нацбезпеку і оборону у порівнянні з минулим роком збільшили майже на 28 мільярдів гривень.

Окрім того, Зеленський особисто нагородив військовослужбовців, під час церемонії.

Званням героя України з удостоєнням золотою зіркою Зеленський посмертно нагородив військовослужбовця Сергія Михальчука У Харкові поховали Сергія Михальчука, що загинув на Донбасі, рятуючи побратима . Воїн загинув у грудні 2019 року. Під час вибуху ворожої міни він прикрив своїм тілом побратима, прийнявши на себе основну кількість уламків. Бригада швидкого реагування Нацгвардії, у якій служив Михальчук, отримала його ім’я.

Окрім цього президент присвоїв почесні найменування низці інших частин Нацгвардії, ЗСУ й ДПСУ.

Також на церемонії з підняття прапора були присутні Андрій Єрмак, перша Леді, Денис Шмигаль, Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко, народні депутати та інші.