Артсклади під Ічнею могли підірвати за допомогою мобільного телефона. Про це в ефірі телеканалу заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

"Спецслужбами за дорученням військових прокурорів і слідства опрацьований величезний масив інформації і встановлено, що в момент початку цих вибухів у зоні покриття і контролю працював мобільний термінал без ІМЕІ-коду, тобто який неможливо ідентифікувати – єдиний на цій території, що нами розцінюється як пряма ознака застосування неідентифікованого телефонного апарату для приведення того чи іншого вибухового пристрою до вибуху", – сказав він.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Також Матіос повідомив, що вибухи на сховищі №133, де, ймовірно, стався перший вибух на території, мають аналогічний характер з тими, що сталися на арсеналах у Калинівці (Вінницька обл.) та Балаклеї (Харківська обл.).

"Огляд місця події на складі, де, найімовірніше, відбувся перший вибух, – це 133 сховище, – свідчить про аналогічний характер вибухів і джерела вибухів, як це було і в Калинівці, і в Балаклеї. 

Він нехарактерний для початкового вибуху снаряду чи пострілу реактивної системи вогню, що розірвалися", – сказав він.

Також за фактом вибухів на складах боєприпасів біля Ічні Чернігівської області прокуратура відкрила ще одне кримінальне провадження – за ст. 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України.

"Можу повідомити: крім статті про службову недбалість, зареєстрована також стаття про вчинення диверсії – це 113 стаття Кримінального кодексу. Можу попередньо вже озвучити деякі здобуті результати і докази. 

На цей момент більш як 340 військовослужбовців допитані, серед яких половина – з використанням поліграфу. Всі наряди, які перебували на службі перед цими вибухами, так і під час вибухів, і несли службу з охорони периметру технічних територій артскладів, допитані із застосуванням поліграфа", – заявив він.

Головний військовий прокурор зазначив, що охорона складів за декілька днів до вибухів зафіксувала перебування біля території неідентифікованих осіб у військовій формі, які здійснювали спостереження, але не вжила ніяких заходів для встановлення місцезнаходження цих людей.

При цьому Матіос повідомив, що склад біля Ічні був одним із найбільш захищених із застосуванням комплексів радіоелектронної боротьби, тому "безпілотні літальні апарати там не могли літати".