Військовослужбовець, який веде свій телеграм-канал «Бахмутський демон» повідомив, що минула ніч під Авдіївкою та всьому флангу була дуже важкою.

Також під Берхівкою російські окупанти «намагалися ворушитися активно».

Про ситуацію на цій ділянці фронту розповів і військовослужбовець 210 ОСБ «Берлінго» з позивним «Балу».

За його словами, у Андріївці українські захисники «трошки рухаються», але росіяни штурмують.

«Ситуація змінюється кожну хвилину. Ворог розуміє якщо впаде фланг, то відкривається дуже гарний шлях для нас. Кліщіївка — йде зачистка населеного пункту», — розповів «Бахмутський Балу», додавши, що росіяни відходять за допомогою своєї артилерії.

Одна з головних новин – наші війська зайшли до Опитного. Це селище у передмісті окупованого Донецька.

«У районі Опитного маємо успіх і він, на мій погляд, досить суттєвий… Поки ворог був сконцентрований на півночі від Авдіївки, хлопці провели блискавичну операцію та звільнили частину Опитного. Ведуться бої у населеному пункті», — повідомив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

Як уточнюють аналітики DeepState, росіян витіснили із північної частини Опитного. Закріпитися у самому селищі поки не вдається через постійний артилерійський вогонь.

Зазначимо, на півночі Опитне межує з Авдіївкою, а на півдні через трасу E50 виходить на Донецький міжнародний аеропорт. До війни населений пункт вважався елітною околицею Донецька. Перебував під контролем українських сил до листопада 2022 року.

Операція в Опитному має тактичний характер, тобто незначна за обсягами. Владислав Селезньов наголошує, що українська армія заходила, бо ворог утік, а коли запрацювала ворожа авіація, ЗСУ вийшли та закріпилися на околицях. На його думку, те, як розвиватиметься ситуація далі, залежить від обставин. Хоча захід до Опитного з перспективою просунутися на Спартак впритул до Донецька вже справив медійний ефект.

Олексій Гетьман погоджується, що ця операція є елементом загального руху по фронту.

«Але повернення до Донецького аеропорту важливе не лише з військової, а й психологічної точки зору. Це саме те, що впливає на моральний стан війська, це також складова військових дій. Тому що деморалізований ворог гірше б’ється або взагалі вважає за краще здатися в полон», – розповів експерт РБК-Україна.

Він також нагадує, що захист ДАП тривав 242 дні з травня 2014 до січня 2015 року, а подвиги українських «кіборгів» лягли в основу художніх фільмів.

«Коли росіяни почують, що в Донецькому аеропорту знову «кіборги», почнеться паніка. Тому що чудово пам’ятають, як вони захищали ДАП. У емоційному сенсі наше повернення до аеропорту спричинить ефект бомби», – наголосив експерт.

Олексій Гетьман упевнений, що Силам оборони не обов’язково проривати російські лінії у кількох місцях. Достатньо в якомусь одному, але так, щоб звідти можна було рухатися ворожими тилами. Та й прорив ліній не є основним завданням.

«Російські лінії оборони побудовані паралельно залізниці Волноваха — Токмак — Джанкой. Це єдина залізниця, через яку вони можуть перекидати велику кількість вантажів. Росіяни не обороняють населені пункти, а захищають залізничні колії. Тому що без них обвалиться вся логістика південного угруповання», — зазначив він у коментарі РБК-Україна.

За його словами, на двох напрямках до Волновахи та Токмака (Запорізька область) залишається пройти 20 кілометрів. Вихід на залізницю певною мірою може означати виконання цілей літньо-осінньої кампанії.

«Коли ми заберемо залізницю, за великим рахунком, можна сказати, що завдання нашого контрнаступу буде виконано. Моя суб’єктивна точка зору, це стане навіть переломом у війні. Особливо в комплексі зі знищенням Кримського мосту, який, я впевнений, буде знищено. У такому разі росіянам на півострові вистачить боєприпасів на 2-3 місяці, після чого їм не буде чим воювати», – додав Гетьман.