Закінчення війни можливе навіть цього року, і це буде залежати від рівня підтримки, яку надають наші західні союзники. Якщо ця допомога надходитиме швидко та в необхідному обсязі, то існують шанси досягнути перемоги до кінця поточного року.

Про це в ефірі Politeka Online розповів військовий експерт Ігор Романенко.

За його словами, українська перемога багато в чому залежить від постачання західного озброєння. Якщо буде масштабна та швидка допомога, то війна може закінчитися хоч цього року.

«Але поки масштабної та швидкої допомоги ми не спостерігаємо. Досі від американців немає ATACMS, досі від американців немає навіть заявлених Abrams. Ось снаряди з збідненим ураном, нібито вже півроку тому не давали, а тепер уже дають, але до тих танкам, яких немає. Можна завести тут скільки їх завгодно, а немає танків щоб застосовувати, а немає літаків базових, щоб виконувати завдання на їхню вимогу, та за їхніми бойовими документами», — каже Ігор Романенко.

Українським Силам оборони доводиться вирішувати ці питання тут, виходячи із ситуації, яка складається на фронті.

«Тому, я думаю, ну як мінімум завдання цього року для Сил оборони України – вийти на позиції, які дозволять хоча б вогневою поразкою перетнути цей коридор від Росії до Криму. А по максимуму – вийти на ці рубежі та на північні кордони Криму безпосередньо військами «, — каже військовий експерт.

Додамо, В напрямку Токмаку противник почав вводити в бій частини та підрозділи 76-ї десантно-штурмової дивізії.

Про це повідомив Констянтин Машовець — координатор групи «Інформаційний опір».

Він зазначає, що ці дії противника виглядають дивно — на північний захід від с. Новопрокопівка, по кордону с. Копані – с. Новопрокопівка.

«Наскільки я розумію сенс цих дій противника, очевидно, прорив першої позиції його головного рубежу оборони не надто його турбує. Інакше підрозділи цієї дивізії явно вводилися б у бій зовсім на іншій ділянці – на схід від Новопрокопівки, між нею та с. Вербове.

Ще дивнішим це виглядає з огляду на те, з якими траблами командування противника роздобуло ці резерви для Токмацького напрямку…», — розмірковує Машовець.

А також додав, що найімовірніше на ділянці прориву українських військ противник посилить підрозділи своїх мотострілкових полків виключно підрозділами 291-го мсп, а десантура, у взаємодії з 503-м мсп, спробує утримати фланг по кордону Нестерянка — Копані.

Машовець каже, оперативна побудова військ противника на Токмацькому напрямку набуває «досить цікавого характеру».

По центру, у тому числі на ділянці прориву українських військ, обороняються частини та підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії — тут розгорнуто 3 з 4-х її полків – 70-й, 71-й, 291-й.

«А ось «моторизовані кадирки» з 78-го полку зараз ошиваються на протилежному фланзі 58-ї загальновійськової армії. Це район с.Новопрокопівка (на захід і схід від селища), а також район с. Вербове», — пояснює ситуацію Машовець.

За його словами, дивізія посилена цілим сонмом «мотострілкових» полків територальних військ та батальйонів типу БАРС, а також силами та засобами у вигляді 201-го мсп 2-го АК або 249-го окремого моторизованого батальйону спеціального призначення.

«А ось обидві десантно-штурмові дивізії, які противник зосередив та розгорнув на цьому ж напрямі, зайняли райони на флангах українського вклинення», — пояснює Машовець.

Таким чином, наголошує Костянтин Машовець, сенс задуму противника очевидний.

За його словами, «поки 42-а мсд, посилена натовпами різноманітних мобиків і барсиків, загальмовує український наступ — або на першій позиції головного рубежу оборони, або навіть між першою і другою позиціями, командування противника отримує час на «вдумливу і ґрунтовну» підготовку серії флангових атак