6 жовтня 2020 року у м. Брюсселі відбудеться двадцять другий Саміт Україна – Європейський Союз.

Це буде перший двосторонній саміт ЄС із країною-партнером, який пройде у Брюсселі у традиційному «живому» форматі з початку пандемії COVID-19.

Делегацію України на Саміті очолить Президент Володимир Зеленський, делегацію ЄС – Президент Європейської ради Шарль Мішель та Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Лідери обговорять пріоритетні питання відносин України та Євросоюзу, зокрема подальші кроки з імплементації Угоди про асоціацію, поглиблення секторальної інтеграції між Україною та ЄС, співпрацю в контексті подолання наслідків пандемії COVID-19 та подальшу підтримку з боку ЄС процесу реформ в Україні. Окрема увага буде приділена безпековій ситуації на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу, а також обговоренню шляхів посилення координації зусиль України та ЄС з метою деокупації Криму та захисту прав кримчан.

На полях Саміту планується підписання низки фінансових угод між Україною та ЄС у межах Європейського інструменту сусідства, зокрема, щодо підтримки сходу України, громадянського суспільства та пом’якшення наслідків кліматичних змін.

Також планується підписання угод з Європейським інвестиційним банком, що передбачають залучення фінансування на удосконалення енергоефективності громадських будівель та модернізацію й цифровізацію «Укрпошти».

Нагадаємо, на днях Президент України Володимир Зеленський під час відеоконференції з депутатами Європарламенту висловив сподівання на те, що саміт Україна – ЄС, який має відбутися 6 жовтня в Брюсселі, буде успішним. Про це повідомила пресслужба глави держави.

“Зважаючи на ті виклики, які є сьогодні, незмінний курс у Європу, Європейський союз ще більш актуальний для України, ніж раніше. […] Сьогодні підтримка Євросоюзу для України дуже важлива”, – зазначив він.

Зеленський розповів євродепутатам про ініціативу України зі створення Кримської платформи.

“[Це міжнародний майданчик], на якому ми хочемо обговорювати найважливіші гуманітарні питання, питання допомоги всім українцям – як кримським татарам, так і українцям, які потрапили за ґрати на території Криму, так і вже перебувають у Росії. Це повернення, звільнення цих громадян, а також деокупація Криму”, – додав президент України.

Як пише пресслужба глави держави, у відеоконференції взяли участь депутати від Німеччини Міхаель Галер і Ніклас Гербст, євродепутат від Литви Петрас Ауштрявічус, депутат від Бельгії Фредерік Ріс, євродепутати від Польщі Ельжбета Лукачевська та Влодзімеж Цімошевич.