Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що припинення вогню на Донбасі з боку Росії – це просто зміна тактики. А те, наскільки довго на Донбасі пануватиме тиша, залежить від бажання Путіна.

Клімкін наголосив, що очільник Кремлі завжди грає, і Донбас для нього нічого не значить. Про це ексміністр сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Він зауважив, що припинення вогню може існувати до того моменту, поки Володимиру Путіну це вигідно. За словами Клімкіна, Путін просто так не дасть українській владі скористатися перевагами від припинення вогню і в контексті місцевих виборів.

“Ну, і Путін все одно буде підіймати ставки. Він завжди грає. Припинення вогню з боку Путіна – це просто зміна тактики. І не більше. Оскільки для нього Донбас нічого не значить. Для нього Донбас – це не як для нас частина української землі, а це засіб, інструмент,” – пояснив колишній очільник МЗС України.

Клімкін також додав, що Донбас для Путіна – це важіль впливу на Україну та на наших союзників.

Нагадаємо, новий режим припинення вогню на Донбасі запрацював з 27 липня. Попри це, бойовики часто його порушують та відкривають вогонь у бік українських позицій. Натомість українські військові на ворожі провокації не відповідають.

6 вересня проросійські бойовики вперше з часу встановлення режиму припинення вогню двічі прицільно обстріляли позиції ООС. В результаті обстрілів загинув один український воїн, ще один отримав поранення.

8 вересня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявила, що від початку нового перемир’я ворог регулярно влаштовував провокації.

Загалом за понад місяць перемир’я в ОБСЄ зафіксували 950 порушень режиму тиші.