Авдіївська оперативна зона та напрямок Бахмуту є одними з найбільш активних та напружених ділянок фронту. Згідно з військовим Сергієм Братчуком, командування Збройних сил України усвідомлює важливість уникнення серйозних прорахунків в цій ситуації. Більше того, ЗСУ уже будують плани на звільнення Авдіївки. 

На напрямку Роботиного на Запоріжжі російські окупанти не припиняють проведення самогубних рейдів з метою вибиття Збройних сил України. За словами Сергія Братчука, речника української добровольчої армії «Південь», ворог описує Роботине як місто, де живе понад півтисячі українців, і це створює загрозу для мирного населення.

Захоплення ворогом руїн Авдіївки на Донеччині не принесе жодних переваг російській армії. Обстріли військових об’єктів у тилу та логістичних шляхів Донеччини, контрольованих окупантами, продовжуватимуться. Збройні сили України продовжують успішно утримувати стратегічні позиції, незважаючи на намагання ворога.

 «Ні для кого не є секретом, що вже давно плани української армії озвучувались в контексті маневрової оборони, — акцентує Братчук. — Не треба впадати у відчай і щось собі вигадувати, адже до відходу з Авдіївки у випадку критичної ситуації готувались давно».

 

За словами військового, Збройні сили України продовжують втілювати стратегію знищення ворожої логістики. Навіть після подій в Авдіївці, ворог намагається активно просуватися, відтак військові змушені діяти на оперативному куражі.

 «На бахмутському напрямку ситуація залишається дуже складною, — каже Братчук. — Ворог прикладає неймовірні зусилля, але все ж таки потрохи просувається і закріплюється».

Загалом, Авдіївська оперативна зона та напрямок Бахмуту є одними з найгарячіших ділянок фронту. За словами експерта, командування Збройних сил України добре розуміє, що зараз критично важливо уникнути серйозних стратегічних прорахунків, і відступ на заздалегідь підготовлені оборонні рубежі не означає відмову від Авдіївки.

Варто врахувати, що через затримку з постачанням зброї та боєприпасів зі Заходу, противник зміг набрати достатньо людських ресурсів, щоб просто «масово» витіснити Збройні сили України з Авдіївки. Однак це було досягнуто за ціною надзвичайно великих втрат, хоча в Росії це мало невелике значення.

Сергій Братчук, речник Української добровольчої армії «Південь», висловив думку, що українські захисники успішно виконали план знищення елітних російських підрозділів, які були перекинуті на напрямок в Авдіївці.

 «Авдіївка виконала свій план щодо знищення елітних російських підрозділів. Згадаймо про те, що саме елітні російські підрозділи, зокрема, були перекинуті на Авдіївський напрямок для того, щоб максимально швидко захопити місто і доповісти Кремлю, що поліклініка в Авдіївці вже перебуває під контролем Російської Федерації. Ще бої продовжуються, але основну місію Авдіївського гарнізону на сьогодні виконано, виконано з честю», — заявив Братчук.

Він підкреслив, що головне завжди — це захист життя людей, особливо життя наших воїнів, які потім виконують важливі завдання з визволення наших територій.

Своєю переконаністю, рішення про виведення українських військ з Авдіївки було правильним, хоч і важким, оскільки це місто Донецької області стало об’єктом значної уваги в ЗМІ.

Братчук підкреслив, що сама операція була чітко спланована.

 «Це, з одного боку, класична операція, а з іншого боку, дуже складне завдання — зберегти життя бійців і провести цю операцію з чіткого виходу з Авдіївки, яка могла опинитися в оточенні, про що мріяли російські окупанти. Але цього не сталося. Рішення абсолютно правильне. Тим більше вийшли на позиції, які були визначені заздалегідь», – сказав речник Української добровольчої армії «Південь».