З початку 2024 року російські диверсійно-розвідувальні групи намагались зайти п’ять разів на прикордоння Чернігівщини та Сумщини.

Про це розповів командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв під час відвідання заходів бойової підготовки на Чернігівщині.

За його словами, останнім часом зростання рівня загрози на Київському напрямку військове командування не спостерігає.

— Що буде надалі – будемо спостерігати за ворогом, своєчасно робити висновки, доповідати вищому командуванню та посилювати себе додатковими силами у разі, якщо таке почне відбуватися, — повідомив командувач.

Він додав, що станом на сьогодні ситуація на північному кордоні стабільна.

— Накопичення сил ворога не помічаються. Військове командування та військовослужбовці цілодобово працюють над покращенням своїх навичок, аби зупинити ворожі наміри, — наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Командувач також зазначив, що зараз у Північній операційній зоні триває підготовка протидиверсійних і протидесантних резервів. Військовослужбовці вчаться протидіяти умовному ворогу із залученням безпілотної авіації, виставляли вибухові інженерні загородження, створювати спостережні пости та висувати протидиверсійний резерв.

— Все це необхідно для постійної підтримки бойової готовності та навченості особового складу, — підкреслив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Російські терористи щодня завдають ударів з різних видів зброї по прикордонних територіях на півночі України, зокрема Сумській та Чернігівській областях, а також залучають диверсійні групи. У зв’язку з цим жителів цих регіонів закликають евакуюватися. 

«Війна з Росією охопила не лише схід та південь України. Північна операційна зона також не є виключенням. В прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей (як і по всій території країни) діє правовий режим воєнного стану. Щодня ворог наносить по цим територіям вогневе ураження», — розповів Наєв.