Переговори президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена прокоментували Глава МЗС України Дмитро Кулеба та очільник Держдепу США Ентоні Блінкен.

За словами українського міністра, президенти вивели двосторонні відносини США та України на новий рівень.

Маємо сильну спільну заяву і багато роботи для мене та Ентоні Блінкена з її виконання в рамках оновленої Комісії стратегічного партнерства,
– заявив Кулеба.

У своєму твітері Дмитро Кулеба написав, що передбачена графіком годинна розмова президентів України та США, тривала дві години.

Блінкен заявив, що відносини США та України перебувають на високому рівні. Також очільник Держдепу США подякував Україні за допомогу в евакуації з Афганістану.

“Американо-українське партнерство міцніше, ніж будь-коли, й ми віддані світлому та процвітаючому майбутньому України. Я дякую Україні за її допомогу в евакуації тих, хто перебуває в групі ризику в Афганістані”, – наголосив глава Держдепу.

Варто відзначити, що Володимир Зеленський та Джо Байден також задоволені переговорами. Американський лідер відзначив тісну співпрацю з Україною у питаннях енергетичної безпеки. Він підтвердив підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України перед російською агресією.

Під час переговорів з Байденом, Володимир Зеленський виокремив безпекові питання. Президенти говорили про війну на Донбасі, окупацію Росією Криму та посилення безпеки в Азовському та Чорному морях.